Back to top

Viacerí občania Dunajskej Stredy boli očkovaní v mobilnom očkovacom centre, či priamo vo svojich domovoch

Publikované: 10. jún 2021 - 12:41
Včera dopoludnia v Dunajskej Strede, v Spoločenskom dome Malé Blahovo záujemcov očkovala skupina zdravotníkov z Trnavy v mobilných očkovacích centrách, ktoré určila samospráva. Tu očakávali občanov nad 70 rokov, resp. zdravotne ťažko postihnutých (ZŤP) nad 60 rokov, ktorí sa v zmysle výzvy prihlásili na prvú dávku očkovania.
Viacerí občania Dunajskej Stredy boli očkovaní v mobilnom očkovacom centre, či priamo vo svojich domovoch

Ešte v máji na stretnutí primátorov v Dunajskej Strede informoval Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja o pláne mobilných očkovacích centier, že kraj chce pri očkovaní pomôcť hlavne ľuďom nad 70 rokov a ťažko zdravotne postihnutým nad 60 rokov.

Odvtedy už pomoc kraja mohli obyvatelia využiť na viacerých miestach, medzi inými aj v Dunajskej Strede.

Primátor mesta Zoltán Hájos uviedol, že včera mohli byť záujemcovia očkovaní jednak v Spoločenskom dome Malé Blahovo, ale niektorých skupina zdravotníkov vyhľadala  priamo v ich domovoch – mnohí sú totiž ťažko zdravotne postihnutí, resp. pripútaní na lôžko.

 Spolu mobilná očkovacia jednotka dnes zaočkovala 22 obyvateľov.

Primátor mesta priamo na mieste očkovania poďakoval zdravotníkom za ich prácu, aj záujemcom o očkovanie, hoci zároveň vyjadril aj sklamanie, že túto možnosť prihlásiť sa a dať sa zaočkovať  využilo tak málo seniorov.

(nagy)

Toto ste už čítali?

Cookies