Back to top

Vianočné trhy sa začínajú o týždeň

Publikované: 23. november 2018 - 7:46
Tradičný a čoraz vyhľadávanejší dunajskostredský vianočný jarmok otvorí svoje brány v posledný novembrový deň o 14-tej hodine.

Pestré slávnostné podujatie usporiadajú aj tentokrát na námestí pred MsKS Benedeka Csaplára. Z ponuky jarmoku ani tento rok nebudú chýbať vianočné výrobky, ďalej špeciality, ako trdelníky, lángoše, pečené gaštany, varené víno a vianočný punč. Dobrá nálada je prirodzene garantovaná aj tento rok. Každý piatok, sobotu a nedeľu o 17.00 sú na programe živé koncerty. Okrem iných vystúpia hudobné skupiny Csavargók, Colorado a Nightride. Každú nedeľu do 20-tej hodiny návštevníkov čaká retro párty so živou hudbou. Počas týždňa každý deň popoludní o 16-tej hodine vystúpia so slávnostným programom deti z materských škôl mesta. Ďalej záujemcom predstavia svoj program Základná umelecká škola, súkromné gymnázium, tanečné súbory Apró a Kis Csallóközi a Krpčiarik. Súčasťou vianočného jarmoku bude opäť aj živý betlehem a vďaka dunajskostredskej ZO Slovenského zväzu drobnochovateľov aj hladkanie zvierat.           

Novinkou vianočného jarmoku trh domácich výrobkov

Prvýkrát v histórii vianočného jarmoku usporiadajú v dňoch 1. decembra a 8. decembra predajný trh domácich výrobkov. V tieto soboty jarmok bude otvorený už od 9-tej hodiny. Záujemcovia si môžu kúpiť domáce produkty, ďalej ručne vyrábané darčekové predmety. Dňa 15. decembra sa koná 2. súťaž vo varení halászlé, na ktorú sa družstvá môžu dopredu prihlásiť na mieste v Cool Bare.    

Každú nedeľu sviatočné zapálenie sviečok

Samospráva aj tento rok v priestoroch fontány pripraví adventný veniec mesta.  Slávnostné zapálenie sviečok sa uskutoční každú nedeľu o 17-tej hodine. Vianočné piesne v atmosfére očkávania Vianoc odznejú dňa 2. decembra v podaní krúžku ľudovej pesničky Tiszta Forrás, dňa 9. decembra v podaní speváckeho zboru sv. Juraja a dňa 16. decembra speváckeho zboru Vox Camerata.    

Zdroj: dunstreda.sk

Toto ste už čítali?

Cookies