Back to top

Viera a nádej idú ruka v ruke

Publikované: 5. december 2022 - 9:01
V nedeľu podvečer sme na mestskom adventnom venci zapálili sviečku nádeje.
Viera a nádej idú ruka v ruke

Pred adventným sviatočným programom deti dvoch mestských materských škôl – škôlky na Széchenyiho a škôlky na Októbrovej ulici - ozdobili svoje stromčeky – dar mestskej samosprávy - a tak sa od dnes aj oni môžu pochváliť svojím vlastným vianočným stromčekom.

O slávnostný program sa rovnako ako v predchádzajúci týždeň postarali deti materských a základných škôl nášho mesta. Početné obecenstvo si s radosťou vypočulo básne a piesne a hrdí rodičia sa tešili produkcii svojich detí. Sviatočnú adventnú atmosféru tentoraz priniesli Materská škola na Széchenyiho ulici, Materská škola na ulici Októbrovej, Základná škola Smetanov hájCirkevná základná škola Svätého Jána Apoštola.

„Srdce každého z nás je plné tohto príjemného, dôverne známeho pocitu očakávania,“ povedal vo svojom príhovore riaditeľ Žitnoostrovského múzea a podpredseda Komisie mestského zastupiteľstva pre školstvo a kultúru Iván Nagy. Za dôležité považoval povedať, že zatiaľ čo sviatky budú vďaka rodinným stretnutiam zrejme o niečo hlučnejšie, adventné obdobie by malo byť naopak skôr o stíšení.

„Rovnako ako prvá sviečka, aj farba druhej je fialová, ...jej význam je však trochu odlišný od významu prvej.

Táto sviečka symbolizuje nádej. Viera a nádej však idú ruka v ruke. Ten, kto má vieru, musí mať tiež nádej. Ten, kto má vieru, môže znášať ťažkosti, tí však, ktorí majú aj nádej, dôverujú tomu, že z ťažkostí existuje východisko. A najdôležitejšie je uvedomiť si to,“ povedal Iván Nagy.

Po tom, ako sa podelil o svoje sviatočné myšlienky, Iván Nagy spolu so študentským primátorom mesta Tamásom Fialkom zapálili druhú sviečku na mestskom adventnom venci a následne priestor pred MsKS Benedeka Csaplára zaplnil spev Manyi Szabó, herečky Divadla Rivalda.

Následne moderátorka podujatia Éva Bíró pozvala obyvateľov mesta na slávnosť zapálenia tretej sviečky na adventnom venci, ktorá sa bude konať na rovnakom mieste najbližšiu nedeľu, so začiatkom tiež o 15:30 hod.

Od 9. do 22. decembra sa každý deň od 16:00 hod. bude na námestí pred MsKS šíriť vôňa vareného vína a sladkých trdelníkov. Všetkých záujemcov srdečne očakávajú.

Ďalšie fotografie z programu 2. adventnej nedele si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies