Back to top

Víkendový duel napokon bez prenosu na M4

Publikované: 10. júl 2020 - 12:08
Na rozdiel od pôvodných plánov sa posledné dva zápasy DAC-u v aktuálnej sezóne neobjavia na obrazovkách športového kanálu maďarskej verejnoprávnej televízie.
Víkendový duel napokon bez prenosu na M4

Pred pár dňami sme informovali, že športový kanál maďarskej verejnoprávnej televízie M4 Sport zaradil na žiadosť nášho klubu do svojho programu posledné tri ligové stretnutia DAC-u. Na rozdiel od derby proti Slovanu sa však stretnutie DAC-Žilina, ktoré sa hralo počas uplynulého víkendu, napokon na obrazovkách neobjavilo.

Od vedenia M4 Sport sme zistili, že prenos sa neuskutočnil z technických príčin. Zápas sa totiž neobjavil vo vysielaní žiadnej zo slovenských televízií, M4 teda nemal k dispozícii signál. Maďarský športový kanál vysielal aj v minulosti len stretnutia, z ktorých vyrobila signál niektorá zo slovenských staníc.

Z tej istej príčiny sa neuskutoční prenos ani zo súboja Ružomberok-DAC v sobotu 11.7.2020.

„V pláne vysielania sme počítali s týmito živými prenosmi. Žiaľ, miestne televízie nevybrali zápasy DAC-u z týchto dvoch hracích dní a nevyrobili z neho signál, my sme ho preto nemohli prevziať. V čase, keď sa riešil počet prenosov, nám túto informáciu ešte nevedeli dať,“ vysvetlil riaditeľ kanála M4 Sport Dávid Székely.

Všetky stretnutia Fortuna ligy vysiela internetová televízia huste.tv. Platí to aj o sobotnom zápase Ružomberok-DAC, ktorého link nájdete na https://huste.joj.sk/live.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies