Športové oddiely po zavedení prísnejších protipandemických opatrení bijú na poplach. Viete odhadnúť, aké dosahy na život klubov môžu mať vládne nariadenia, ktoré od októbra pripúšťajú pri konaní hromadných podujatí maximálny počet 200 osôb?
Som presvedčený, že tieto opatrenia zničia domáci šport. Hrať futbal bez divákov je ťažké a neprirodzené. A pri profi futbale to platí dvojnásobne. Vláda občanov každú chvíľu straší a z futbalu robí hrozbu. Nie je však pravda, že by štadióny boli ohniskom koronavírusu. Keď sme mali nedávno na štadióne 7 000 divákov, v Dunajskej Strede ani v okolí nebol žiaden nárast nakazených.
Pozitívne čísla však v posledných dňoch pribúdajú.
Iste, ale to predsa každý vedel, že nárast ochorení, prípadne druhá vlna pandémie pôjdu ruka v ruke s otvorením hraníc a s návštevou zahraničných letovísk, diskoték či kúpalísk. Dokázali by sme prijať opatrenia, ktoré by minimalizovali vznik nákazy na štadióne, vládu to však vôbec nezaujíma a nechce počúvať naše argumenty.
Čím si to vysvetľujete?
Sú to evidentne ľudia, ktorým sú tuzemský šport a jeho budúcnosť ukradnuté. Predstavitelia vlády sa len predvádzajú, že prijali opatrenia, no pritom sa iba zbavujú zodpovednosti. Pripomína mi to minulý režim. Vtedy komunisti tiež rozhodovali štýlom „bude to takto a vybavené“. Bežní ľudia však chceli niečo iné, no politici ich aj tak nevypočuli. Keby aspoň s predstaviteľmi klubov niekto z vlády viedol konštruktívny dialóg a hľadali by sme kompromisné riešenie. Nie iba direktívne zakazovať.
ma7.sk/hnonline.sk
Toto ste už čítali?
Záchranári fungujú počas sviatkov v rovnakom režime ako zvyčajne
Záchranná zdravotná služba (ZZS) funguje počas sviatkov v...
Verejné ocenenie mesta Dunajská Streda 2025
Výzva na predkladanie návrhov: Verejné ocenenie mesta...