Back to top

Víťazom je Gergely Múcska, prvé miesto patrí Tomášikovu

Publikované: 27. jún 2022 - 9:15
Vo finále VI. ročníka Žitnoostrovského galopu diváci mali možnosť vidieť tuhé boje. Vo finále, kde jazdci bojovali o postup do Národného galopu a Galopu mladých husárov v Budapešti, Gergely Múcska z Tomášikova po veľkom boji zvíťazil nad Árpádom Egrim, súťažiacim v dunajskostredských farbách. Dunajská Streda však ako organizátor a držiteľ zelenej karty aj tak postúpila do Národného galopu v Budapešti.
Víťazom je Gergely Múcska, prvé miesto patrí Tomášikovu

Najprv bolo vyhlásenie víťazov v súťaži povozov, ktorú vyhralo družstvo Mestskej polície pred družstvom Bíró Lovaskert, potom nasledovalo vyhodnotenie v súťaži jazdcov.

Ako prvé prišlo na rad odovzdávanie cien v slovenskom galope. Dušan Rýdzy z Jelky ani tento rok nenašiel premožiteľa, predbehol Dášu Barátovú, ktorá reprezentovala Nové Zámky, aj Andreu Struhárovú, jazdiacu za Nesvady, a tak sa postaví na medzinárodný štart v Budapešti spolu s ostatnými víťazmi nemaďarských súťažiacich.

Galop "Kishuszár" od začiatku sľuboval veľký boj, zvíťazila v ňom Laura Pőthe zo Šamorína pred domácou jazdkyňou Rebekou Hervay a Györgyom Múcskom z Tomášikova.

Aj vo finále Žitnoostrovského galopu, ktorý je oficiálnym predskokanom Národného galopu, diváci mohli sledovať veľký boj. Do konca napínavý súboj napokon vyhral Gergely Múcska z Tomášikova v sedle koňa Marrokkó, pred rutinným reprezentantom Dunajskej Stredy Árpádom Egrim na koni Kalifa a mladou, talentovanou jazdkyňou Lilla Alföldi z Jahodnej.

Organizátor súťaže András Zajzon sa poďakoval mestu Dunajská Streda za to, že poskytli miesto pre Žitnoostrovský galop, ocenil výbornú organizáciu, s víťaznými jazdcami sa rozlúčil vyjadrením nádeje na skoré dovidenia v Budapešti. Zábery z popoludňajšieho podujatia Žitnoostrovského galopu si môžete pozrieť v našej Obrazovej galérii.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies