Back to top

Vo štvrtok sa otvorí kino

Publikované: 26. máj 2021 - 15:24
Kino CINEMAX Dunajská Streda na sociálnej sieti uverejnila informáciu, že od zajtra, 27. mája, opäť prijíma návštevníkov.
Vo štvrtok sa otvorí kino

Z oznamu vyplýva aj to, že platnosť skôr zakúpených a doteraz neuplatnených poukážok predĺžili do 30. novembra 2021, takže ich netreba vymieňať.

Úrad verejného zdravotníctva uverejnil opatrenia týkajúce sa kín v utorok, ich skrátenú verziu si môžete prečítať nižšie.

  • Pre vstup do kina nie je potrebný negatívny test.
  • V kinosálach je potrebné mať rúško prekrývajúce horné dýchacie cesty, v oranžových okresoch (ako napr. Dunajská Streda) postačí namiesto FFP2 respirátora aj obyčajné rúško.
  • V okresoch zaradených do lepších farieb je možná aj konzumácia jedla a pitia v kinách, rúško si návštevníci môžu zložiť iba počas konzumácie jedla či pitia.

Obsadenosť miest je zatiaľ obmedzená:

  • V červených okresoch je povolená 50%-ná obsadenosť, v interiéri je popritom povolená účasť na premietaní maximálne 150, v exteriéri 200 osôb.
  • V ružových a oranžových okresoch je maximálna povolená obsadenosť 50%, v interiéri popritom môžu prijať 250, v exteriéri 500 divákov. V oranžových okresoch sa ešte okrem uvedeného môžu na premietaní zúčastniť (v princípe) aj diváci na státie: v interiéri 50, v exteriéri 100 osôb.
  • Aj v žltých okresoch platí maximálna 50%-ná obsadenosť, 250 osôb, kým v interiéri toto číslo stanovili na 75%, maximálne však 500 osôb; 100 osôb môže stáť v interiéri, 250 v exteriéri. Pre zelené okresy nie je percento obsadenosti dané: v interiéri ale môžu prijať maximum 500, v exteriéri 1000 návštevníkov.
  • S výnimkou zelených okresov okrem osôb žijúcich v spoločnej domácnosti je potrebné nechať medzi divákmi jedno voľné miesto.

Zaradenie okresov podľa pandemickej situácie, resp. tam platných opatrení nájdete na špeciálnej stránke Covid-autormat.

na základe Facebook / CINEMAX, ÚVZSR, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies