Back to top

Vojtech Milošovič – brankár s titulom

Publikované: 15. máj 2016 - 11:49
Brankár DAC-u Vojtech Milošovič potvrdil, že zladiť vysokoškolské štúdium s povinnosťami profesionálneho športovca nie je nemožné. V stredu zložil záverečnú skúšku na právnickej fakulte Trnavskej univerzity a koncom júna bude promovaný na magistra.
Vojtech Milošovič – brankár s titulom


Vysokoškolsky vzdelaných futbalistov je v našej najvyššej súťaži ako šafranu. Rovnako to platí aj pri pohľade do listiny hráčov, ktorí obliekali či obliekajú dres DAC-u. Ale v každej dobe sa našli aj výnimky. Zo žlto-modrých prvoligistov mali pred menom titul napríklad legendárni útočníci Ladislav Tóth a Jozef Medgyes, v neskorších časoch Martin Kuna, Richard Trutz, Tibor Cséfai, Marián Tomčák, Peter Struhár, či Krisztián Németh, bývalý hráč aj tréner, v súčasnosti športový riaditeľ klubu.

„Nie je to ľahké, ale ani nemožné. Treba pevnú vôľu a výdrž,“ hovorí Vojto Milošovič o tom, ako dá zladiť štúdium na vysokej škole s tréningovým a zápasovým programom profesionálneho športovca. „V prvom rade som rád, že mám tých päť rokov úspešne za sebou, pretože to nebolo ľahké obdobie. Škola vôbec nešla na úkor futbalu, vynechal som len minimum tréningov, aj to až v období štátnic. Našťastie, tréner mi vyšiel v ústrety. Najviac mi pomohla snúbenica Miška, ktorá má veľký podiel na tom, že som školu dokončil. Boli sme spolužiaci, poznámky som mal vždy od nej. Bez nej by to išlo veľmi ťažko. Ale učiť som sa musel sám, využíval som na to každú voľnú chvíľu,“ dodáva s úsmevom.

Dvadsaťtriročný gólman naznačil, že počas štúdia na Trnavskej univerzite spoznal aj svoje životné šťastie. So snúbenicou Miškou to spolu ťahajú tri roky, výročie oslávili práve v deň štátnic. A už počuť aj svadobné zvony - spoločné áno si povedia 4. júna v rímskokatolíckom kostole v Bukovej. Promócie si mladý pár užije 23. júna. A čo potom? „Rád by som si spravil aj doktorát, do roka by som ho chcel mať. Verím, že to už nebude tak časovo náročné,“ približuje svoje plány 195 centimetrov vysoký brankár, ktorý k nám prišiel pred aktuálnou sezónou zo Senca.

(fcdac.sk)

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies