Vranov-DAC 2:5 (2:2)

Publikované: 3. október 2018 - 10:14
Výborný zápas, ešte lepší výsledok! V 4. kole Slovnaft Cupu sme si v súboji s treťoligistom mohli pozrieť jeden veľmi zaujímavý útočný futbal so siedmymi gólmi a nebojácnym výkonom od oboch klubov. V ňom bol lepší náš celok, ktorý zaslúžene oslavuje postup do osemfinále.

Do šesťnásťfinále Slovnaft Cupu sme nastúpili s tromi zmenami v základnej jedenástke oproti sobotňajšiemu zápasu v Senici. Šancu oddýchnuť si dostali Šatka, K. Vida a zranený Koštrna. Na ich miestach dnes zaujali pozície Kone, Tretyakov a Bednár. Už na konci štvrtej minúty sme sa dočkali úvodného zásahu, Bayo fantastickou kolmicou vysunul rýchleho Tretyakova, ktorý sa s loptou nemaznal a razom sme viedli - 0:1. O tri minúty mal po rohu gólovú príležitosť Huk, hlavičkoval však do pripravených rúk domáceho Makóa. Už v deviatej minúte domáci prekvapivo vyrovnali, po pase na ľavé krídlo najprv Straka ušiel obrane, dokázal zacentrovať, na opäť voľného a pripraveného Digoňa, ten sa v životnej príležitosti nemýlil - 1:1. Divoký úvod stretnutia korunovala nariadená penalta po faule Straku na Baya. Loptu si v 14. minúte na biely bod postavil Kalmár, ktorý ju zahral k pravej žrdi, kým domáci gólman kryl druhú stranu - 1:2. V 24. minúte zakončoval Tretyakov k pravej žrdi, no tesne ju minul. O štyri minúty vyslal technický pokus Divković, tesne vedľa. O minútu po množstve našich príležitostí domáci opäť vyrovnali. Kulich poslal najprv roh na Straku, aby ho on naservíroval Kovalčíkovi, jeho tečovanú strelu našim Bednárom Jedlička nedokázal pokryť - 2:2. V 32. minúte sa domáci takmer dostali do vedenia, kedy Digoňovu ďalšiu strelu M. Vida vytesnil. Ďalšie dve gólové príležitosti patrili nám, Huk hlavičkoval vedľa, kým Tretyakov pálil nad. V šialenom prvom polčase s maximálnym ofenzívnym futbalom sme sa už gólu nedočkali, a tak sme aj napriek lepšiemu výkonu prvú polovicu stretnutia len remizovali.

Druhý polčas odštartoval bez zmien na oboch stranách. Už v 49. minúte sa Divković uvoľnil na pravom krídle, Kalmárovi poslal pas ako na podnos, no náš maďarský reprezentant v tutovke bránu minul. O tri minúty sme sa opäť dostali do vedenia, Kalmár našiel z priameho kopu Baya v šestnástke, ktorý si najprv spracoval loptu a následne nekompromisne zakončil - 2:3. Po ďalšom vedúcom góle sme sa už trochu stiahli, rozumne sme prispôsobili taktiku víťazstvu. V 63. minúte si Divković našiel palebnú pozíciu tesne za pokutovým územím, mieril mimo troch žrdí. Počas stretnutia nejde nespomenúť fakt, že z tribún sme mohli počúvať ľubozvučnú „východňárčinu“. Po dlhšom čase gólová príležitosť, v 75. minúte sa Kalmár po prihrávke do šestnástky preštrikoval k strele, no z dobrej pozície už nemieril presne. O štyri minúty sa po Kulichovej štandardke šikovne presadil F. Bednár medzi tromi našimi obranca, vyskočil najvyššie, no hlavička už nebola najlepšia. O minútu na to sme videli strelu aj na druhej strane, Divković však namieril len do Makóovho náručia. V 86. minúte mohlo byť definitívne rozhodnuté, kedy sa po vhadzovaní odrazila lopta k Divkovićovi, ktorý poslal loptu o vlások nad. Víťaz bol definitívne jasný až v 90. minúte, kedy Kalmár našiel v pokutovom území Baya, ktorý sa zbavil obrancu a nedal šancu domácemu gólmanovi - 2:4. V nadstavenom čase K. Vida šikovne preloboval Makóa, posunul loptu Kalmárovi, ktorý dal už trochu krutú bodku v podobe gólu do prázdnej brány - 2:5.

Sedem gólov, trojgólový rozdiel a postup do osemfinále je náš! Z východu teda odchádzame maximálne pozitívne! Hneď sa môžeme sústrediť na zápas so Zlatými Moravcami, ktorý uzavrie prvú polovicu základnej časti Fortuna ligy. ViOn privítame na domácej pôde v sobotu 6. októbra o 18:00.

MFK VRANIOV NAD TOPĽOU - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:5 (2:2)

Slovnaft Cup, 4. kolo, 2.10.2018, 16.00 h

Góly: 4. Tretyakov 0:1, 9. Digoň 1:1, 14. Kalmár (11m) 1:2, 29. Bednár (vl.) 2:2, 52. Bayo 2:3, 90. Bayo 2:4, 90+1 Kalmár 2:5

Rozhodovali: Marhefka - Poláček, Jekkel, 1840 divákov

ŽK: 43. Digoň

DAC: Jedlička - M. Vida, Huk, Kone (60. Šatka), Davis - Herc, Bednár (83. Šimčák) - Kalmár - Divković, Bayo, Tretyakov (78. K. Vida)

Vranov: Makó - Lukáč, Bednár, Babjak, Straka - Digoň, Kovalčík, Mihok (81. Ficko) - Kulich, Bellás (66. Petruk), Sabol (61. Volanský)

Strely: na bránu 3:9, mimo 4:13