Výrazné víťazstvo dunajskostredských hádzanárok

Publikované: 8. október 2018 - 14:38
V treťom kole privítal dunajskostredský ženský hádzanársky oddiel v Mestskej športovej hale súperky z Topoľčian.

Pred zápasom predseda klubu, Horváth Zoltán, oznámil publiku smutnú správu o včerajšom úmrtí učiteľky,  Koczó Kláry, ktorá bola vedúcou osobnosťou žitnoostrovského športového života. Jej pamiatku si uctili minútou ticha.

MŠK Dunajská Streda, vedúca tabuľku I. ligy, od začiatku sebavedome využila všetky príležitosti, až za stavu 3:0 trafili hostia prvýkrát bránu, ktorí vďaka Anete Schwarzovej a jej fantastickému výkonu ostali v prvej štvrťhodine v bezpečnej vzdialenosti. Musíme dodať, že dostávali jednu sedem metrovú za sebou, ktoré spomínaná hráčka skvelo zvládala.

Napriek tomu prichádzali rad za radom dunajskostredské góly a naposledy za stavu 9:6 bol relatívne tesný výsledok. Po tom, čo v 15. minúte hosť Griffiths dostala červenú kartu, bolo každému jasné, že otázny bude len gólový rozdiel, keďže oddiel z Topoľčian prišiel len so 7 hráčkami, ktoré potom museli  zostať na palubovke až do konca zápasu. Celkovo bolo udelených veľa vylúčení, avšak nechýbali ani pekné góly, na prestávku šli hráčky za stavu 20-12.

V druhom polčase prichádzali ďalšie dunajskostredské góly, rozdiel bol napokon 19 gólov, hostia dali do konca zápasu toľko gólov, koľko Dunajskostredčanky do polčasu. Najlepšou strelkyňou bola Schwarzová spomedzi hostí s 12 gólmi, Dunajskostredčanky si góly viac rozdelili, Juhos Kata dala 10, Józan Réka a Lelkes Lilla zas 5.

Takže aj po troch kolách je náš oddiel stopercentný, vďaka lepšiemu gólovému pomeru vedie tabuľku I. ligy. Budúcu nedeľu hrajú dievčatá znova doma a súperkami budú Nesvadčanky.

MŠK Dunajská Streda - SKP Topoľčany 39-20 (20-12)