Back to top

Vždy musíme byť v pohotovosti

Publikované: 12. máj 2020 - 8:30
Tak ako pandémia zmenila mnohé oblasti nášho každodenného života, aj život športovcov zmena poznačila. Opýtali sme sa Dávida Csibu, ako trávi dni, ako sa pripravuje na budúce zápolenia
Vždy musíme byť v pohotovosti

Ako teraz vypadajú tvoje dni?

Pre mňa toto karanténne obdobie znamená aj výhodu, dovoľuje mi venovať viac času sebe samému. Momentálne denne dve-tri hodiny trénujem, čas trávim buď v Dojonku, alebo na dvore. Keďže karanténa prináša aj ťažkosti pri tréningu, preto niekoľkokrát týždenne uskutočňujem aj live tréningy.

Uvoľňovanie obmedzení nám dáva možnosť športovania aj na verejných priestranstvách, preto už dvakrát do týždňa môžem trénovať neobmedzene, na bežeckej trati v háji B. Smetanu. Popri tom viac času venujem učeniu, resp. svojej práci grafika.

Koľko žiakov, klubových spoluhráčov, príp. iných záujemcov sa zapája do online tréningov, resp. do tréningov vonku?

V skutočnosti, čo sa týka online tréningov, je to rôzne, keďže som ešte nezaviedol konkrétny harmonogram, takže sa stáva, že záujemcovia práve vtedy nemajú čas, ale našťastie si to môžu spätne prehrať. V podstate sa zvyklo zapojiť 20-30 ľudí. Často som na live chate videl, že do vysielania okrem žiakov a priateľov sú zapojení aj ďalší súťažiaci, ba dokonca aj známi zo zahraničia. Tak ako ja, aj oni si to užívajú, a ja sa tiež snažím uvádzať ukážky hravou formou.

Čo sa týka vonkajších športovísk, postupne prizývam členov klubu, keďže zatiaľ môžeme trénovať iba v rámci prísnych opatrení. Ich dodržiavanie je samozrejmosťou, ako aj používanie rúšok a dodržiavanie predpísanej vzdialenosti.

Aký je záujem, zvyšuje sa, časom sa pridávajú viacerí?

Záujem sa zvyšuje, veď počas karantény má človek viac času (ako ktorý), a zvyšuje sa šanca, že dostane „chorobu lenivosti“. Dostal som veľa odoziev, že moje živé vstupy sa páčia, a do tréningov by sa radi zapojili aj viacerí. Momentálne sa naša malá rodina športovcov rozrástla o dvoch členov.

Aké sú plány do budúcna? Dá sa už niečo vedieť o súťažiach, o tom, ako ďalej?

Teraz sa s otcom (ktorý je trénerom klubu) snažíme o to, aby sme seba aj ostatných súťažiacich udržali v dobrej kondícii. Je to tiež jeden z dôvodov, pre ktoré som sa pustil do online tréningov. Pripravujeme sa na nasledujúcu sezónu, zatiaľ je však otázne, kedy začne. Teoreticky by k tomu malo dôjsť v októbri, našou úlohou je, aby sme boli vždy pripravení, aj na predbežné ohlásenie možných termínov súťaží.

A nezabúdajte, dávajme pozor na seba navzájom, spoločne sa nám to podarí!

-rovin-
archív: Csiba Dávid

Toto ste už čítali?

Cookies