Back to top

Vzplanul aj plameň nádeje

Publikované: 10. december 2019 - 9:01
V čase vianočných príprav, v druhú adventnú nedeľu, na priestranstve pred Kultúrnym centrom Benedeka Csaplára zhromaždených pozdravila Éva Bíró.
Vzplanul aj plameň nádeje

Na bronzovú nedeľu sa k prítomným prihovoril Attila Karaffa, viceprimátor Dunajskej Stredy. Druhá zapálená sviečka na adventnom venci symbolizuje nádej, veď taká je ľudská prirodzenosť: nech je situácia akokoľvek zlá, vždy je nádej – povedal viceprimátor. Zároveň však nádej neexistuje bez viery. V nedávnej minulosti sme práve v našom meste mohli vidieť vzor splnenia nádeje cez vieru. Prispením obyvateľov mesta a ďalších obcí sa vyzbierala suma, ktorou pomohli rodine malého chlapca Dávidka, aby mu mohli operovať srdiečko. „Rodina sa s vierou v Boha obrátila na dobrých ľudí a dúfala. Nádej sa premenila na skutočnosť, už za niekoľko dní sa vyzbierala suma potrebná na operáciu. Vďaka za to patrí všetkým“ - povedal Attila Karaffa.  

Viceprimátor ako posolstvo adventu vyzdvihol pokoj a pripravenosť, zároveň upozornil, aby sme nikdy nezabúdali na osamelých, opustených ľudí. 

„Prajme si navzájom, aby čas očakávania plynul v láske a mieri. Svoju pozornosť upriamme na rodinu, na svet a v ňom na obyvateľov nášho mesta“ - ukončil svoj príhovor Attila Karaffa.  

Po príhovore spolu so študentskou primátorkou  Biankou Bokros zapálili na adventnom venci mesta druhú sviečku.

Éva Bíró srdečne pozvala obyvateľov na slávnostné zapálenie ďalšej sviečky budúcu nedeľu, taktiež o piatej popoludní,  a znova vyzvala Malý spevácky súbor zo Základnej školy Ármina Vámbéryho, aby svojím programom spríjemnili toto slávnostné podujatie.  

Po zapálení sviečky nasledovala zábava, o jedlo a pitie sa postarali predajcovia na vianočných trhoch, o dobrú náladu zas operetné duo Mónika Ladacsi a Gergő Hetényi.

Fotografie z druhej adventnej nedele.

Text (v maď.) a foto: Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies