Back to top

WhatsApp: Miznúce správy by mali dostať viac možnosti časovania

Publikované: 18. máj 2021 - 12:48
Služba WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, dostala len nedávno funkciu miznúcich správ. Podľa portálu PhoneArena by ich mala čoskoro vylepšiť o nové možnosti časovania.
WhatsApp: Miznúce správy by mali dostať viac možnosti časovania

Správy odoslané cez WhatsApp budú miznúť už aj po 24 hodinách

WhatsApp v súčasnosti umožňuje používateľom nastaviť, aby ich správy zmizli 7 dní po ich odoslaní. Web WABetaInfo zameraný na túto službu uvádza, že platforma môže čoskoro rozšíriť funkčnosť tejto vychytávky. Služba zrejme testuje novú možnosť, vďaka ktorej by správy zmizli automaticky 24 hodín po ich odoslaní.

Táto funkcia je údajne vo vývoji asi mesiac. Snímka obrazovky portálu WABetaInfo ukazuje, že sa momentálne testuje na platforme iOS, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude sprístupnená aj používateľom systému Android. Kedy sa funkcia dostane do stabilnej verzie aplikácie WhatsApp, je zatiaľ len čistá špekulácia.

Protistrana si bude môcť stále zálohovať miznúce správy jednoduchým trikom

Miznúce správy popularizovala služba Snapchat a neskôr ich pridala aj konkurencia ako WhatsApp, Signal a Telegram. Podobne to funguje v sociálnej sieti Twitter. Keď WhatsApp túto funkciu minulý rok spustil, tak dobu 7 dni vysvetľoval tým, že používateľ potrebuje aj dostatočný čas, aby predmet miznúcej správy nezabudol.

Po novej aktualizácii aplikácie by si používateľ mal vybrať, či budú správy miznúť po 24 hodinách, 7 dňoch alebo vôbec. Portál PhoneArena upozorňuje, že protistrana si bude môcť stále správy jednoducho zálohovať vytvorením snímky obrazovky. To ale platí pre akýkoľvek obsah, ktorý sa používateľom smartfónov zobrazí. Android smartfóny umožňujú dokonca aj video záznam obrazovky.

napidroid.hu/ mojandroid.sk

Toto ste už čítali?

Cookies