Back to top

WhatsApp spustil podporu video správ

Publikované: 7. august 2023 - 11:33
Najpopulárnejšia aplikácia na posielanie textových správ WhatsApp už minulý mesiac začala v beta verzii testovať možnosť odosielania video správ. Podľa portálu GSMArena teraz túto užitočnú funkciu oficiálne spustila v stabilnej verzii.
WhatsApp spustil podporu video správ

Video správy zvýšia rýchlosť a bezpečnosť komunikácie

WhatsApp už dlhú dobu podporuje funkciu hlasových správ. Hlavne na ulici poskytujú rýchlejší a bezpečnejší spôsob komunikácie. Na rozdiel od textovej komunikácie nemusíte sledovať displej ako pri písaní textovej správy a na rozdiel od živej hlasovej komunikácie nemusíte komunikovať okamžite v rušnom prostredí.

Rovnaké výhody prinášajú aj okamžité video správy. Vďaka ním môžete nahrávať a zdieľať krátke osobné videá priamo v konverzácii. Výhodou je tiež, že video správy sú časovo limitované maximálnou dĺžkou 60 sekúnd. Vďaka tomu musí odosielateľ hovoriť stručne a k veci. Poslúžia aj napríklad, keď chcete niekomu zaželať k narodeninám.

Ako odoslať video správu?

Odoslanie video správy je rovnako jednoduché ako odoslanie hlasovej správy. Jednoduchým klepnutím na tlačidlo zvukovej správy pri prázdnom textovom poli sa prepnete do režimu videa. Následne podržaním tohto tlačidla nahráte video. Môžete tiež potiahnuť prstom nahor, aby ste uzamkli nahrávanie a nahrali video bez použitia rúk.

Videá sa po otvorení konverzácie automaticky prehrajú pri vypnutom zvuku a po klepnutí na video môže príjemca spustiť aj zvuk. Video správy sú rovnako ako textové a hlasové správy chránené end-to-end šifrovaním. Video správy by mali byť dostupné v stabilnej verzii pre všetkých, ale používateľom budú sprístupnené postupne podľa regiónov.

napidroid.hu/mojandroid.sk

Toto ste už čítali?

Cookies