Back to top

YouTube sa mení, skúša nové nastavenia

Publikované: 27. apríl 2021 - 10:49
Výber kvality videa pri prehrávaní na YouTube bol vždy intuitívnou a jednoduchou záležitosťou, na ktorú si zvykli všetci používatelia. V ďalšej aktualizácii však dostáva YouTube nové označovanie výberu kvality videí, ktoré bude pochopiteľné pre všetkých, informuje Engadget.
YouTube sa mení, skúša nové nastavenia

Pri doterajších nastaveniach kvality videa majú používatelia na výber v závislosti od dostupnej kvality obsahu prehrávanie v nízkom alebo vysokom rozlíšení. To je označované číselne od najnižšej kvality 144p až po vysokú kvalitu 2160p (4K). Takéto označovanie však nevypovedá nič o spotrebe dát, na ktorú môžu prihliadať používatelia s menšími dátovými balíkmi od mobilných operátorov.

V novej aktualizácii preto YouTube skúša aj nové označovanie kvality videí a stretnúť sa tak môžeme so slovným označovaním, ktoré priamo reprezentuje kvalitu prehrávania. Miesto číselného označovania tak budú mať niektorí používatelia k dispozícii na výber prehrávanie „vo vysokej kvalite“, ktoré poskytne video v najvyššej dostupnej kvalite.

Ďalšou možnosťou je „šetrenie dát“, s ktorým bude video prehrávané v nižšom rozlíšení a zníži spotrebu dát. Trojicu nastavení dopĺňa režim „auto“ pre automatický výber kvality videa podľa kvality pripojenia. Zároveň by však mali mať používatelia aj možnosť prehrávania v 4K HDR kvalite alebo nastaviť kvalitu podľa doterajších možností.

napidroid.hu/fontech.startitup.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: youtube
Cookies