
Len týždeň po diakonskej vysviacke v Trnave sa konala v Trnavskej arcidiecéze ďalšia významná udalosť - kňazská vysviacka vo Veľkom Mederi. Hlavným celebrantom svätej omše, kazateľom a zároveň svätiteľom novokňaza bol trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch.
V homílii arcibiskup osobitne zdôraznil duchovné poslanie, ktoré sa s kňazstvom spája, a povzbudil kandidáta k životu hodnému tejto služby: „V mene Kristovom budeš posväcovať. Tvoje ruky budú vo svätej omši nekrvavým spôsobom prinášať na oltár obetu Krista, a prostredníctvom teba budú môcť aj veriaci zdokonaľovať svoju duchovnú obetu,“ povedal arcibiskup Orosch. Zároveň novokňaza vyzval, aby vždy myslel na to, čo koná, a nasledoval to, čo vysluhuje.
Júlia Kubicová, PR manager, Arcibiskupský úrad v Trnave
Toto ste už čítali?
Privítali najmenších obyvateľov nášho mesta
Vo štvrtok, 18. júna, privítalo vedenie mesta najmladších...
Trnavský kraj sa stal európskym centrom diskusie o inováciách. Hostil zasadnutie komisie Európskeho výboru regiónov a medzinárodnú konferenciu
Trnavský kraj sa na dva dni stal centrom európskej...
