Back to top

Z Fondu na rozvoj Trnavského kraja župa prerozdelila 400-tisíc eur. Celkovo podporí 31 projektov

Publikované: 25. jún 2024 - 16:08
Trnavský samosprávny kraj vyhodnotil výzvu a zverejnil zoznam projektov, ktoré získajú finančnú dotáciu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Medzi 31 projektov župa dokopy prerozdelí 400-tisíc eur. Oprávnenými žiadateľmi boli mestá, obce, organizácie a ich aktivity, ktoré výrazne prispejú k rozvoju kraja a majú nadregionálny, celoslovenský alebo medzinárodný význam. 
Z Fondu na rozvoj Trnavského kraja župa prerozdelila 400-tisíc eur. Celkovo podporí 31 projektov

Aj v roku 2024 sme sa rozhodli podporiť atraktívne projekty, ktoré si vyžadujú vyššie finančné krytie a prispejú k rozvoju regiónu, zlepšeniu podnikateľských zručností, udržaniu zamestnanosti či rozvoju infraštruktúry. Do výzvy sa prihlásilo dokopy až 133 projektov, z ktorých komisia vybrala 31 najvýnimočnejších. Medzi ne patrí napríklad oprava expozície Klubu priateľov železníc Trnavy a okolia, výmena okien na Chate SNP Rozbehy, piešťanský divadelný festival s názvom Piešťanské zábaly či pokračovanie v obnove Synagógy Šaštín – Stráže,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že zoznam všetkých projektov župa zverejnila na svojej webovej stránke https://esluzby.trnava-vuc.sk/detail-sluzby?code=dotacie-r2024.

Medzi úspešnými žiadateľmi je aj projekt medzinárodného filmového festivalu June Film Fest 2024, ktorý župa podporila sumou 70-tisíc eur. Prostredníctvom podujatia autori širokej verejnosti predstavili divácke i artové snímky svetového a slovenského kinematografického umenia ako aj Industry program.

Trnavská župa podporí sumou 30-tisíc eur vybudovanie športovej infraštruktúry v areáli TJ Iskra Holíč, a to v podobe novej krytej tribúny. Tá bude slúžiť divákom športových podujatí a zároveň zvýši ich komfort. Aktuálne je areál využívaný na rôznorodé podujatia, pričom jeho počiatky sa datujú už od roku 1910. Projekt prispeje k propagácii kraja, podporí územný rozvoj región aj prácu s mládežou.

Mesto Galanta uspelo s projektom obnovy historického opevnenia renesančného kaštieľa, na ktorý kraj prispeje sumou 10-tisíc eur. Zámerom je obnoviť a zreštaurovať pôvodné historické opevnenie národnej kultúrnej pamiatky a jej zachovanie pre budúce generácie. Renesančný kaštieľ patril k najvýznamnejším uhorským šľachtickým rodom Esterházyovcom a bol postavený na prelome 16. a 17. storočia.

Oprávnenými žiadateľmi vo výzve boli mestá a obce, právnické a fyzické osoby (podnikatelia), ktoré majú sídlo, trvalý pobyt alebo pôsobia na území Trnavského kraja, respektíve poskytujú služby obyvateľom Trnavského kraja. Cieľom podpory z Fondu na rozvoj Trnavského kraja je prispieť k zvýšeniu kvality verejnoprospešných a inovatívnych iniciatív, ktoré sa týkajú všeobecného rozvoja regiónu, zlepšenia podnikateľských zručností, udržania zamestnanosti alebo rekonštrukcie infraštruktúry. Finančne podporené boli projekty aktivity, akcie a činnosť organizácií a obcí s celoregionálnym a nadregionálnym charakterom, ktoré potrebujú väčšie finančné krytie. Minimálna výška grantu bola stanovená na 7-tisíc eur.

TTSK

 

Toto ste už čítali?

Cookies