Back to top

Z leta do jesene

Publikované: 4. október 2021 - 9:48
Týždeň začína letným, slnečným počasím, s dennými teplotami okolo 25 stupňov.
Z leta do jesene

Začiatok týždňa bude pod vplyvom prúdenia teplého vzduchu z juhozápadu, v pondelok a utorok s dennou teplotou nad 25 stupňov. Studený front, ktorý k nám príde v utorok v noci, resp. v stredu, však ovzdušie ochladí o takých 10 stupňov, a prinesie aj zrážky. Ku koncu týždňa sa vzduch opäť začne otepľovať, ale denné maximá už nedosiahnu ani 20 stupňov.

Na začiatku týždňa ešte môžeme hovoriť o relatívne teplých nociach, ručička teplomera sa ustáli nad 10 stupňami. Táto idylka však s príchodom studeného frontu skončí, ku koncu týždňa sa podľa predpovede nočná teplota dostane na hodnotu okolo 5 stupňov, ba dokonca môže klesnúť aj pod túto hodnotu.

Z pohľadu pondelňajšieho rána sa streda a štvrtok zdajú byť pomerne zrážkové, ale už aj v utorok v noci treba počítať s dažďom. Podľa strednodobej predpovede ani v piatok sa nedá vylúčiť mierny dážď, ale ani prudký lejak.

Ak sa počasie bude správať podľa predpovede meteorológov, tak na konci týždňa si budeme môcť užiť síce chladnejší, ale príjemný jesenný víkend.

SHMÚ, -rovin-

Toto ste už čítali?