Back to top

Zábavná výchova k láske ku knihám

Publikované: 1. apríl 2019 - 11:22
Ako spomienka na dánskeho rozprávkara, Hansa Christiana Andersena sa od roku 2000 organizuje program Večer s Andersenom s cieľom popularizovať knižnice a čítanie. Dunajskostredská Žitnoostrovská knižnica sa zapojila po 16. krát.
Zábavná výchova k láske ku knihám

Žiaci dvoch ZŠ, Szabóa Gyulu a Smetanov háj sa stretlo v piatok večer v čitárni knižnice, kde sa veľa nasmiali na zábavnom programe. Deti si pozreli predstavenie Teátro Neline, teda Nelu Dušovú, bábkarku. Názov rozprávky bol Horgolt mese (v preklade Háčkovaná rozprávka) o mačičke a psíčkovi.

Účastníci potom zložili tradičnú prísahu o láske ku knihám, potom boli pasované knižnými moľami, na dôkaz dostali prívesok. Potom sa podelili na maďarskú a slovenskú skupinu a počúvali ďalšie rozprávky v podaní Pogányovej Márie a Molnár Kantner Évy v spolupráci s Papírszínház (v preklade Papierové divadlo).

Nasledovali interaktívne prednášky na radosť vybraných účastníkov. Pőcz Ildikó a Kácser Zoltán boli sprievodcami zaujímavého,  zábavného a veselého večera v knižnici.

Lacza Ilona, poverená vedúca knižnice uviedla,  že iniciatíva vznikla v Česku a pridalo sa k nej mnoho krajín. Podobné večery organizujú v Poľsku, Taliansku, Grécku, Nemecku a inde. Podľa tohoročných údajov na  1769 miestach takmer 10 tisíc detí sa zúčastňuje večerných programov v knižnici.

Fotogaléria z miesta podujatia.

Toto ste už čítali?

Cookies