Back to top

Začal sa organizovaný odvoz vianočných stromčekov

Publikované: 10. január 2020 - 14:21
V Dunajskej Strede mestská spoločnosť na správu verejných priestranstiev Municipal Real Estate Dunajská Streda aj tento rok bezplatne odvezie vianočné stromčeky vyložené pred domy v zónach s rodinnými domami, ako aj na sídliskách od kontajnerových stanovíšť. Pracovníci spoločnosti žiadajú občanov, aby zo stromčekov odstránili všetky ozdoby.
Začal sa organizovaný odvoz vianočných stromčekov

Odvoz vianočných stromčekov bude prebiehať nepretržite do koca januára 2020. Podľa skúseností hromadné vykladanie stromčekov sa začína až po 6. januári, po Troch kráľoch a zvyčajne trvá 1-1,5 mesiaca.

"Organizovaný odvoz stromčekov sa začal 7. januára, v utorok. Následne podľa plánu do konca januára každý týždeň v prvé tri dni (pondelok, utorok, stredu) odvezieme stromčeky. Preto žiadame obyvateľov, aby ich dávali ku kontajnerom najmä v označené dni" - informoval Viktor Harmanovsky, pracovník spoločnosti na správu verejných priestranstiev Municipal.

Spoločnosť Municipal zabezpečí aj opätovné využitie stromčekov. Vyše 10 ton zelenej hmoty odvezie do svojho areálu na Bratislavskej ceste, kde z nej po rozdrvení vyrobia drevnú štiepku na energetické účely.

dunstreda.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: Municipal
Cookies