Back to top

Zacítili šancu

Publikované: 4. august 2019 - 14:00
O pohárovej odvete v Aténach a účinkovaní DAC-u v Európskej lige hovoria Zsolt Kalmár, Martin Jedlička a Matej Oravec.
Zacítili šancu

Počas tohtoročného pôsobenia v Európskej lige sme strelili šesť gólov. Ten posledný dosiahol Zsolt KALMÁR z penalty v 72. minúte odvetného stretnutia Atromitos-DAC (3:2). „Pred jedenástkou som sa pohrával s myšlienkou, že ju kopnem inde, než som zvykol. Balázs Megyeri ma totiž dobre pozná z reprezentácie. Napokon som však strieľal do obvyklého priestoru, a hoci brankár išiel po nej, podarilo sa mi vyrovnať. Vtedy som bol presvedčený, že otočíme priebeh dvojzápasu. Prišiel však nešťastný tretí gól v našej sieti, ktorému predchádzal jasný faul na mňa. Domáci hráč ma lakťom trafil do tváre, ale rozhodca nezapískal,“ tvrdí stredopoliar DAC-u a maďarskej reprezentácie.

Napriek vypadnutiu Kalmár ako kapitán pochválil svojich spoluhráčov. „Snímam klobúk pred chalanmi, pretože ani za stavu 0:2 sme sa nevzdali, napriek horúčave sme dokázali pozbierať zvyšky síl. Myslím si, že nepostúpil lepší, ale skúsenejší tím.“

Martin JEDLIČKA zažil toto leto prvé účinkovanie v pohárovej Európe a počas všetkých štyroch zápasov v nej bol oporou nášho mužstva. Aj keď v Aténach ťahal loptu zo siete až trikrát. „Chceli sme vstúpiť do stretnutia inak a streliť prvý gól, aby sme si uľahčili situáciu. Prvý polčas nám príliš nevyšiel, dostali sme dva góly. V druhom dejstve som veril chalanom aj sám sebe, že by sme to mohli zvládnuť. Po vyrovnaní na 2:2 boli Gréci trošku nalomení. Škoda, že sme hneď dostali gól zo štandardnej situácie. Keď za dva zápasy inkasujeme päťkrát, tak je veľmi ťažké postúpiť,“ vidí príčinu našej rozlúčky.

Brankára českej reprezentácie do 21 rokov azda najviac škrelo, že všetky góly Atromitosu padli zo situácií, o ktorých sme vopred vedeli, že sú ich silnou stránkou. Teda po rýchlych protiútokoch a štandardných situáciách. „Pri prvom góle sa ich ľavý obranca dostal do šestnástky, so šťastím „spravil“ štyroch našich obrancov. Druhý padol z penalty. K tomu, či to bol faul alebo nie, sa nechcem vyjadrovať. Tretí padol zo štandardnej situácie z nebezpečnej pozície. Rozohrali to skvele a na zadnej žrdi sme neustrážili hráča, ktorý strieľal do odkrytej bránky. Škoda, že sme vypadli po góle zo štandardnej situácie,“ hovorí rodák z Příbramu.

Jedličkov rovesník Matej ORAVEC, ktorý k nám prestúpil pred sezónou z Podbrezovej, sa v posledných troch zápasoch udomácnil v strede obrannej formácie. Súťažný debut za DAC si odkrútil v domácom zápase s gréckym súperom a po ligovom duely s Pohroním sa v základnej zostave Petra Hyballu objavil aj vo štvrtok v Aténach. „Začiatok zápasu sa nám moc nevydaril, dostali sme zbytočný gól. Následne som spôsobil penaltu, ktorá bola tiež zbytočná. Ťažko sa nám začalo hrať s dvojgólovým mankom. Našťastie, do druhého polčasu sme vstúpili dobre, dali sme aj gól, čím sme splnili plán. Vyrovnali sme a vtedy sme zacítili, že máme šancu postúpiť. Bohužiaľ, po našej chybe padol opäť gól na 3:2 a vypadli sme,“ zhrnul dianie trnavský odchovanec, ktorého v 62. minúte vystriedal Veselovský.

Pred zápasom sa často spomínala horúčava, navyše to bol náš šiesty zápas za 22 dní. Pre Oravca tretí za osem dní. „Určite tam bola nejaká únava, ale súper mal tie isté podmienky. Myslím si, že naši maséri a fyzioterapeuti odviedli dobrú robotu cez týždeň a dobre nás pripravili,“ chválil člen slovenského reprezentačného výberu U21.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies