Back to top

Zajtra odštartuje letná príprava DAC-u

Publikované: 16. jún 2024 - 9:30
Dovolenkové obdobie sa po štyroch týždňoch končí, zverenci trénera Xisca Muňoza sa zajtra začnú pripravovať na novú sezónu.
Zajtra odštartuje letná príprava DAC-u

Pre žlto-modrých sa minulá ligová sezóna skončila v sobotu 18. mája 2024 víťazstvom proti Žiline, ktoré znamenalo zisk štvrtej striebornej medaily v klubovej histórii. Hneď vzápätí sa pre mužstvo začalo dovolenkové obdobie. Trvalo štyri týždne, ale až na ten prvý, úplne oddychový, sa hráči v ďalších troch čiastočne venovali aj svojím klubovým povinnostiam.

Ako sme si už zvykli, tréneri im pripravili individuálne tréningové plány pozostávajúce z behov a cvičenia. Zajtra, po 30 dňoch, sa opäť zídu v priestoroch MOL Akadémie, kde odštartujú prípravu na súťažný ročník 2024/25. Prvý zraz je naplánovaný na pondelok ráno, pričom úvodné dva dni sa ponesú v znamení testovania. S loptou sa hráči prvýkrát stretnú v stredu doobeda.

Tohtoročná letná príprava bude prebiehať výlučne v domácom prostredí našej akadémie. Spestria ju štyri prípravné stretnutia, pričom mená prvých dvoch súperov - Austria Viedeň MFK Vyškov - boli známe už skôr. Na zoznam pribudol ETO FC Győr, ktorý privítame v piatok 12. júla. Súper pre generálku je ešte v štádiu riešenia. Absolvujeme ju vo štvrtok 18. júla, teda týždeň pred ostrým štartom.

Prvým súťažným vystúpením žlto-modrých v novej sezóne bude úvodné stretnutie 1. predkola Konferenčnej ligy UEFA, ktoré odohráme vo štvrtok 25. júla. Súpera nám určí žreb v stredu 19. júna. Ligu začneme v nedeľu 28. júla v Košiciach.

Oznam pre médiá: v prvý deň letnej prípravy 17. júna 2024 budú tréneri a hráči zástupcom tlače k dispozícii medzi 9.30 a 10.30 h v hlavnej budove MOL Akadémie. Ďalšie informácie poskytneme záujemcom na adrese knagy [at] dac1904.sk.

Program letnej prípravy:
17. júna, pondelok: začiatok prípravy, DAC akadémia
29. júna, sobota: FK Austria Viedeň-DAC (Viedeň)
6. júla, sobota: DAC-MFK Vyškov (DAC akadémia)
12. júla, piatok: DAC-ETO FC Győr (DAC akadémia)
18. júla, štvrtok: súper v štádiu riešenia

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies