Back to top

Žiackym primátorom sa stala Rita Lužák

Publikované: 11. november 2016 - 9:07
V stredu popoludní si Mestský mládežnícky parlament pracujúci pri Komisii pre školstvo a mládež Mestského zastupiteľstva volil žiackeho primátora.
Žiackym primátorom sa stala Rita Lužák

Na podujatí, ktoré bolo hosťom mestského úradu,  privítal György Bugár, mestský poslanec, mnoho hostí - mladých ľudí a ich učiteľov. Zástupca primátora László A. Szabó Zástupca zdôraznil, akú dôležitú úlohu má žiacky primátor, ktorého meno sa navždy zapíše do histórie nášho mesta, a svojimi nápadmi môže obohatiť vývoj Dunajskej Stredy. Následne Walter Heringes, vlaňajší žiacky primátor, referoval o svojich minuloročných aktivitách na poste žiackeho primátora. Ako úprimne povedal, nepodarilo sa mu zrealizovať všetky plány, sám  okúsil, aké ťažké je premeniť sľuby volebného programu na realitu a odteraz inak pozerá na politiku aj on. Povedal však, že sa podarilo zrealizovať výstavu pre škôlkarov a školákov, a uskutočnil sa aj festival s názvom Na krídlach hudby, za ktorý patrí veľká vďaka Tímee Takács.

Po zhrnutí činností minulého roka prišiel rad na predstavenie štyroch kandidátov. O post žiackeho primátora súperili Péter Jachman (Súkromné gymnázium s VJM na Neratovickom námestí), Zoltán Kosár (Stredná odborná škola rozvoja vidieka), Rita Lužák (Súkromné gymnázium) a Vince Pálfy (Základná škola Zoltána Kodálya), dôraz kládli hlavne na športový život, kultúru a na vzájomné spoznávanie sa žiakov. Nakoniec v tajnom hlasovaní najviac hlasov, 9, dostala Rita Lužák, ktorá načrtla sociálny program, v ktorom sa kladie veľký dôraz na charitu, ale chcela by zrealizovať aj spoločný zber odpadu a tiež ples žiakov.

Na konci programu Zoltán Horváth, zástupca primátora, zaželal žiakom veľa úspechov.

Slávnostné vymenovanie žiackeho primátora sa bude konať vo štvrtok popoludní, o ňom vás tiež budeme informovať.

 

Toto ste už čítali?

Cookies