Žilina-DAC 2:2 (1:0)

Publikované: 18. júl 2016 - 8:32
V úvode sezóny cenná remíza v Žiline. Proti favoritovi sme bojovali počas celého stretnutia a odmena prišla v závere, keď Michalík s Vidom zachránili bod, čím sa odmenili za mohutnú podporu nášho dvanásteho hráča.

Od úvodu stretnutia sa hral aktívny futbal vo vysokom tempe. V 3. minúte po Špalekovom centri Paur hlavičkou ohrozil Tofiloskeho bránu, jedine grandiózny zákrok našej novej akvizície zabránil gólu. V deviatej minúte poslal po súboji Šabala-Volešák náš futbalista pätičku pred žilinskú bránu, Szarka zakončil z dobrej pozície vedľa. V 21. minúte vystrelil spred pokutového územia Letić, náš gólman sa však nezapotil. O šesť minút po Pačindovej strate lopty poslal Hlohovský center do šestnástky na voľného Diaza a ten už bez problémov skóroval - 1:0. V 34. minúte Hlohovský poslal priamy kop z dobrých 20 metrov do ľavej žrde, Špalekovi následne chýbalo málo k dorazeniu lopty do prázdnej brány. O päť minút Szarka v šestnástke prichystal loptu Hukovi ako na podnose, no ten z dobrej pozície netrafil ideálne. V závere polčasu sa náš útok skončil odpískaným faulom Szarku, a tak sme do kabín išli s jednogólovým mankom.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na ihrisku a dlhšie sme si počkali aj na prvú gólovú príležitosť. V 56. minúte si šikovne vymenili loptu Škvarka s Paurom a až v hodine dvanástej zasiahol odkopom Ljubičić. O minútu dostal loptu na pravom krídle Mabouka, jeho poriadne štipľavú strela tesne minula našu svätyňu. Hlohovský po hodine hry spravil otočku pred pokutovým územím a následne vypálil tesne vedľa. V ďalších minútach sme boli svedkami viacerých štandardiek z oboch strán, ale chýbalo zakončenie. V 75. minúte si Škvarka popri našich brániacich hráčoch našiel palebnú pozíciu, s prízemnou strelou k žrdi si však Tofiloski poradil. O dve minúty Letić centroval z ľavej strany, Németh zaváhal a tak Špalek pridal druhý gól do našej siete bez najmenších problémov - 2:0. O päť minút založili domáci po našom rohu rýchlu kontru, Hlohovský vysunul Špaleka, ktorý bol v nebezpečnej pozícii zablokovaný v poslednej chvíli. V 87. minúte vysunul Vida šikovnou pätičkou Černáka, ktorého v stopercentnej príležitosti famózne vychytal Volešák. O dve minúty však bolo všetkému inak, po Pačindovom rohovom kope sa v šestnástke najlepšie zorientoval kapitán Michalík, ktorý v trme-vrme dokopol loptu do prázdnej brány a znížil na 2:1. V nadstavenom čase sme domácich „knockoutovali“ parádnou Vidovou strelou k vzdialenejšej žrdi, na ktorú Volešák nemal nárok - 2:2. Nádherný gól vyvolal búrku najkrajších emócii.

Prvé kolo s prvým bodovým zápisom. Úvod nášho dvadsiateho druhého ročníka v najvyššej súťaži aj s podporou senzačných 150 fanúšikov je za nami. Náš prvý gól v sezóne strelil stopér Ľubomír Michalík. V najbližšom kole sa predstavíme opäť na súperovej pôde. V nedeľu 24.7.2016 o 19:00 nás čaká krajské derby s Trnavou.

Krisztián Németh, DAC: „Po prevzatí mužstva pred mesiacom som chcel mať tím, ktorý sa nevzdáva a som rád, že sa to dnes splnilo. Hrali sme proti súperovi, ktorý je silný na lopte a ktorý kontroloval zápas. Chlapci bojovali do konca a ukázali dunajskostredské srdce. Vďaka tomu sme vyrovnali v posledných minútach. Tento bod má pre nás hodnotu zlata. Máme stále čo zlepšovať, budujeme mužstvo, ktoré malo po predošlej sezóne menej sebavedomia. Ďakujeme fanúšikom, že sem dnes prišli v takom hojnom počte a zároveň ich chcem pozvať aj na krajské derby do Trnavy.“

Adrián Guľa, Žilina: „Takto má vyzerať ligový zápas. Skvelí fanúšikovia, do fandenia sa zapojil celý štadión. Dnes sme podali kvalitný výkon, zápas sme mali v rukách a záver bola daň za to, že dávno sme nezažili stretnutie s takou skvelou atmosférou. V závere sa súperovi podaril streliť šťastný gól, no verím, že pri týchto výkonoch budeme v budúcej sezóne vyhrávať. Gól, čo sme dali pri 2:1 mal platiť a nemal sa pískať ofsajd. Hostia vstali zmŕtvych a vyrovnali. U mojich hráčov bol výkon a túžba vyhrať nesmierna. Boli sme však odmenení len bodom, no fanúšikovia nám ho vynahradili potleskom.“