Zira - DAC 1904 4:0 (2:0)

Publikované: 26. júl 2024 - 6:38
Úvodný zápas novej sezóny 2024/25 skončil bolestivou prehrou, ktorá nám do odvety dáva malú šancu na postup. Po našej úvodnej aktivite sa nešťastne zranil Csinger, opraty zápasu postupe prebrala Zira, ktorá nám nadelila štyri góly a zvrat neprinieslo ani trojnásobné striedanie so zvýšenou aktivitou a niekoľkými zaujímavými príležitosťami na gól.

Oproti poslednému zápasu uplynulej sezóny, v ktorom sme zvíťazili nad Žilinou, nastali v našej základnej jedenástke štyri zmeny. Káčer s Gourem opustili DAC a Herc s Yapim začali na lavičke. Namiesto nich sa v úvodnej zostave objavili Vitális, Redzic, Ramadan a Mendez. V úvode stretnutia sme hneď dvakrát pohrozili. Po výborne nacvičenom priamom kope chýbal nikým nekrytému Dimunovi asi krok k nebezpečnej hlavičke a Ramadan zase minul priestor troch žrdí ani nie o meter. Zira nás pre zmenu postrašila v 13. minúte, kedy bol najprv Júnior zastavený v pokutovom území v poslednej chvíli a následne dvakrát preletela lopta cez celé naše pokutového územie. Nepríjemný moment sme ale museli riešiť o dve minúty. Csinger pre zranenie nútene skončil a namiesto neho nastúpil Kaša. V 29. minúte sme inkasovali po nedorozumení v našej obrane. Po strele Djibrila sa Kačaraba snažil vyviesť loptu otočkou, no prišiel o ňu a Utzigsa vo výbornej pozícii nepomýlil – 1:0. Počas hororovej dvojminútovky sme inkasovali ešte raz. Otrasení po prvom góle sme nezachytili kolmicu na Júniora, ktorý mal po zasekávačke priveľa priestoru aj času na umiestnenie lopty – 2:0. V 40. minúte sme po chybe Djibrila mohli pohroziť aj my, ale Redzic nebol presný v rozhodujúcej fáze. Redzic bol v akcii aj v nadstavenom čase, ale z hranice šestnástky o kúsok minul pravú žrď. Dvoma gólmi v priebehu dvoch minút sme boli napriek náznakom šancí zaskočení až do konca polčasu, no dúfali sme, že v druhej polovici stretnutia strelíme kontaktný gól čo najskôr.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na jednej aj druhej strane a nezmenil sa ani obraz hry. Aj vďaka zvýšenej aktivite Zira strelila tretí gól. V 51. minúte poslal kapitán Aliyev center do šestnástky, ktorý nezachytila obrana ani brankár, a preto Volkov bez zvýšeného tlaku presne hlavičkoval do zaumieneného miesta – 3:0. Inkasovali sme aj o dve minúty. Volkov sa tentokrát sám pustil k našej šestnástke, tesne pred ňou prestrelil Brunettiho a loptu zároveň umiestnil k pravej žrdi, kde Popović nedokázal zakročiť – 4:0. Nasledovalo naše trojnásobné striedanie, po ktorom sme ožili. Hlavička Trusu však nebola presná a strela Andzouanu zase zablokovaná. V ďalších minútach sme sa prezentovali aktivitou, ale cez už stiahnutého súpera bolo takmer nemožné presadiť sa. V 68. minúte hlavičkoval Almási, ale aj jeho pokusu chýbala väčšia presnosť. Zira hrozila už len pri brejkoch a poriadne sme tŕpli najmä v 78. minúte, kedy sa zoči-voči Popovićovi ocitol Utzig, ktorého vychytal vďaka včasnému vybehnutiu a zmenšeniu streleckého uhla. V 84. minúte sme boli blízko potrebného kontaktného gólu, ale po centri Yapiho a dobre umiestnenej hlavičke Almásiho stihol Silva v poslednej chvíli reflexívne zakročiť. Do platnosti tak vošla štvorgólová prehra.

Po bolestivom výsledku v úvodnom zápase 2. predkole Konferenčnej ligy nás v nedeľu 28. júla o 18:00 čaká 1. kolo Niké ligy, v ktorom sa predstavíme v Košiciach. Odveta 2. predkola je zase na programe o týždeň vo štvrtok.

Xisco Muñoz, DAC: „Myslím si, že tento zápas a výsledok sú mojou chybou. Nedokázal som presvedčiť hráčov o dôležitosti tohto zápasu. Nezostáva nám nič iné, len sa ospravedlniť fanúšikom a všetkým ľuďom okolo klubu, pretože z tohto výsledku bude veľmi náročné vrátiť sa a zvrátiť ho. Samozrejme, mali sme nejaké šance, boli tam nejaké príležitosti, ale domáci vyhrávali súboje, boli rýchlejší a ukázali väčšiu túžbu po víťazstve. Nám nezostáva nič iné, len si uvedomiť, kde sa nachádzame. Našou úlohou trénerov je teraz presvedčiť hráčov, ako majú hrať, keď hrajú zápas s takým silným súperom. Jediná cesta je ešte tvrdšie pracovať.“
Rašad Sadygov, Zira: „Vždy je náročné zhodnotiť prvý súboj z dvojzápasu. Bol to náročný duel. Ak chceme postúpiť, tak už teraz potrebujeme začať prípravu na odvetu. Náš súper má mohutnú fanúšikovskú základňu, ktorú budeme cítiť. DAC bol na začiatku nebezpečný, a preto odvetu nemôžeme podceniť.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Zira - DAC kliknite SEM!!!

PFC ZIRA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 4:0 (2:0)