Back to top

Žitnoostrovské zážitky spoznávali aj v Londýne

Publikované: 14. november 2022 - 19:09
V uplynulých dňoch predstavili Žitný ostrov na jednej z najprestížnejších svetových výstav cestovného ruchu. Na londýnsky World Travel Market, medzinárodný odborný veľtrh, totiž prichádzajú vystavovatelia v oblasti cestovného ruchu a zástupcovia médií zo všetkých končín sveta.
Žitnoostrovské zážitky spoznávali aj v Londýne

Renomované podujatie sa tento rok konalo medzi 7. a 9. novembrom na výstavisku ExCel v Londýne. Oblastná organizácia cestovného ruchu Žitný ostrov - Csallóköz sa výstavy zúčastnila po prvýkrát. V stánku Slovakia Travel predstavila organizácia spolu s najvýznamnejšími slovenskými aktérmi v oblasti cestovného ruchu pestrú ponuku nášho regiónu buyerom a návštevníkom.

„Sme presvedčení, že turistom z ktorejkoľvek časti sveta dokážeme na Žitnom ostrove ponúknuť niečo, čo v nich vzbudí záujem. Táto londýnska výstava je na to ideálnym fórom, keďže vďaka hustému leteckému spojeniu medzi ostrovnou krajinou a Bratislavou a Viedňou je náš región na dosah nielen pre Spojené kráľovstvo, ale aj pre celý svet. Naša ponuka zaujala popri anglických návštevníkoch aj izraelských, ománskych, guatemalských a chorvátskych hostí. Naše wellness možnosti zas upútali pozornosť predstaviteľov saudského ministerstva investícií a cestovného ruchu,“

- povedal Gabriel Somogyi, predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Žitný ostrov – Csallóköz.

V Londýne debutoval materiál s odborným názvom Zážitkové moduly, v ktorom sme zozbierali a kategorizovali turistické možnosti regiónu v súlade s očakávaniami organizátorov zájazdov. Stánok oblastnej organizácie cestovného ruchu navštívili aj štátna tajomníčka Ministerstva dopravy a výstavby Katarína Bruncková a riaditeľ odboru cestovného ruchu Tomáš Ondrčka, ako aj zástupcovia Veľvyslanectva SR v Londýne.

Najbližšie budú náš región prezentovať koncom novembra na prestížnej výstave v poľskej Varšave.

(oocr)

Toto ste už čítali?

Cookies