Back to top

Žitnoostrovský galop bude aj toho roku

Publikované: 9. marec 2017 - 14:49
Keď sa povie jún, tak to znamená Žitnoostrovský galop! Organizátori aj v roku 2017 zvolávajú všetkých jazdcov do sedla, aby zabojovali o reprezentáciu Slovenska v Budapešti.

Aj III. ročník sa bude konať v Dunajskej Strede a organizátorom je tak ako v predošlých rokoch,  BONS Promotion s.r.o.  Toto podujatie nepredstavuje len obyčajné dostihy, prispieva aj k udržaniu tradícií, maďarskej kultúry a súdržnosti maďarskej komunity.

Žitnoostrovský galop sa v roku 2015 rozbiehal ako podujatie, na ktorom sa budú dobre cítiť rodiny, mládež, seniori aj priatelia dostihov a koní. V kruhu Maďarov žijúcich na Slovensku stále narastá záujem o jazdecký šport, čo dokazuje aj veľká účasť počas predchádzajúcich dvoch rokov, ktorá predstavuje viac ako 5 tisíc návštevníkov. Organizátori sa budú snažiť doterajšiu vysokú úroveň udržať, aby uspokojili očakávania publika.

V tomto roku sa podujatie na maloblahovskom letisku predĺži na dva dni –  bude sa konať 23. a 24. júna a bude ho sprevádzať bohatý kultúrny program. V piatok 23. júna budú celý večer znieť operetné melódie Čardášovej princeznej a v sobotu si prídu na svoje milovníci rocku a skupiny  Edda Művek. O ostatných programoch budeme informovať priebežne.

Prihlásiť sa možno už teraz! Jazdci sa môžu prihlásiť do zápasu o účasť na budapeštianskom finále.  Prihlasovací formulár je k dispozícii na www.felvidekivagta.sk aj s ďalšími informáciami.

Toto ste už čítali?

Cookies