Zlaté Moravce - DAC 1:2 (1:0)

Publikované: 9. marec 2019 - 16:26
Ťažký boj s úspešným koncom! Záverečné kolo základnej časti prinieslo proti poslednému celku fortunaligového pelotónu mimoriadne náročný súboj s úspešným koncom pre DAC.

Predošlé ligové stretnutie sme vyhrali nad Senicou 1:0. Tréner Hyballa spravil oproti tejto úspešnej zostave jednu zmenu, aj to vynútenú. Kartový trest si odpykal Kalmár a namiesto neho nastúpil Ronan. Už v prvej minúte nás súper prekvapil, po rohovom kope sa lopta odrazila k Švecovi, ktorý nás skúsil ohroziť z náročnej pozície, lopta nakoniec skončila tesne nad brvnom. O štyri minúty Tretiakov vysúval Divkovića fantastickým pasom, žiaľ, lopta nečakane odskočila pri nájazde druhého menovaného. V sedemnástej minúte sme mohli viesť, Divković sa šikovným ťahom dostal cez Asanovića, ocitol sa sám pred Chovanom, no strelou do neho neuspel. O päť minút sa K. Vida po páde v šestnástke dožadoval penalty, namiesto toho videl žltú kartu (videozáznam však preukázal, že pravdu mal K. Vida). V 35. minúte musel náš kouč riešiť nepríjemnú situáciu, zranil sa K. Vida, ktorého nahradil Taiwom. V 43. minúte vyťažili domáci z minima maximum. Faulovali sme pred pokutovým územím, domáci dostali výhodu, zakončili neúspešne, a tak rozhodca odpískal faul. K tejto štandardke sa postavil Ďubek, ktorý loptu zahral na naše nešťastie famózne do ľavej šibenice, Jedlička nemal nárok na zákrok - 1:0. Polčas, v ktorom sme mali absolútnu prevahu na lopte s bezzubou finálkou tak veľmi kruto vyhrali domáci 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmeny, my sme však preskupili rady na rozostavenie 3-4-3. Aj druhé dejstvo sa začalo s prevahou na našej strane, no nie s najlepšou finálkou. V 57. minúte sa Taiwo dostal do šestnástky, kde rozhodca odpískal penaltu, po množstve protestov si Davis predsa len postavil loptu na biely bod, jeho strelu viac-menej do stredu brány domáci Chovan nedokázal pokryť - 1:1. O dve minúty sa domáci opäť snažili dostať do vedenia, lenže Švec tesne minul našu pravú žrď. V rozbehnutom zápase sa po hodine hry ocitol pri ďalšej strele Taiwo, zakončil v náročnej pozícii z otočky, no medzi tri žrde sa jeho pokus nezmestil. V 63. minúte Koštrna zaváhal v obrane, čím príležitosť daroval Švecovi, ten z ostrého uhla našiel len bočnú sieť. V 71. minúte sme sa opäť mohli radovať, Taiwo poslal z ľavého krídla doslova luxusný center na Divkovićovu hlavu, Marko sa trafil ešte lepšie, loptu poslal do ľavej žrde, odkiaľ sa odrazila priamo do bránky - 1:2. O tri minúty sa k strele preštrikoval Divković, tento pokus už bol zablokovaný. V 84. minúte zahrával Ronan priamy kop z nádejnej vzdialenosti, loptu poslal len presne do Chovanovho náručia. V samotnom závere sme si pozreli ešte kartový mariáš hlavného rozhodcu Ziembu a potom sme už nerušene mohli začať oslavy druhého víťazstva v rade.

Trinásty triumf sezóny máme v kapse a do nadstavbovej časti vchádzame z tretieho miesta. Základná časť Fortuna ligy sezóny 2018/19 je teda definitívne minulosťou. My sa rovno tešíme na jej nadstavbovú časť, keďže v nej opäť budeme bojovať v skupine o titul. 1. kolo začína našim domácim zápasom, kedy 16. marca pravdepodobne o 17:00 privítame Ružomberok.

Peter Hyballa, DAC: „Som veľmi hrdý na svojich hráčov, pretože sme odohrali naozaj náročný zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný. Chceli sme hrať futbal, no ihrisko nebolo v dobrom stave. Musím ale povedať, že pre obe mužstvá bolo rovnaké. Hra bola viac o nakopávaných a odrazených loptách. V prvom polčase sme mali dve väčšie šance. Po faule na K. Vidu mala byť penalta a nie žltá karta, kým ďalšiu zaujímavú príležitosť mal Divković. Do druhého polčasu sme prešli na rozostavenie 3-4-3, kedy som Koneho, Šatku a Huka nechal v obrane, kým Koštrnu s Davisom som vysunul viac dopredu na kraje. Na kraj som poslal aj Taiwa, ktorému nábehy do šestnástky vyhovujú. Takto aj vznikla penalta, kým pri druhom góle si nabehol na ľavé krídlo. Čo sa týka K. Vidu, tak zranenie momentálne nevyzerá moc dobre, uvidíme, že čo s ním bude. Videli sme zároveň, že bez Kalmára bolo náročné hrať. Okrem toho poklona patrí aj pre súpera. Po zisku troch bodov končíme základnú časť na druhej priečke, s čím som spokojný.“

Karol Praženica, Zlaté Moravce: „Pred zápasom sme mali problém zložiť stredovú formáciu, pretože nám pre karty vypadol Richtárek aj Ľupták. To sa potvrdilo aj na ihrisku, kde sme sa nedostali do protiútokov a neboli sme dominantní v strede ako predošlé zápasy. Odrazené lopty mal všetky súper, no aj napriek tomu sme vyhrávali 1:0. Súper aj napriek dominancii mal v prvom polčase jedinú príležitosť na skórovanie. Vedeli sme, že do druhého polčasu budeme musieť súpera držať na dištanc od našej brány. Darilo sa nám to osem-deväť minút, avšak potom sme si to pokazili penaltou, čím sme súpera postavili na nohy. Nám sa nepodarilo vážnejšie ohroziť bránu, a tak sa súper dostal do víťazného konca. Veľký problém boli pre nás vynútené zmeny, pretože sa hra narušila a neboli sme dlhodobejšie nebezpečnejší. Bolo to z našej strany len o individuálnych akciách, ktoré sa nám nepodarilo doviezť do konca, tak ako v predošlých dvoch stretnutiach. Dali sme si v podstate dva vlastné góly a teraz je jedno, či chýbala skúsenosť, pretože takto strácame body. Najprv sme videli zbytočný zákrok na penaltu, kým neskôr sa po našom zlyhaní súper dostal do kontry. Dostali sme sa aj do brejku, no tam Švec nespracoval loptu. Začína sa nám prelínacia časť, kde sme mohli vstupovať s lepším postavením, no nestalo sa tak.“

FC VION ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:0)