Zlaté Moravce - DAC 2:0 (0:0)

Publikované: 18. február 2022 - 20:21
Z pôdy ViOnu DAC odchádza naprázdno po šiestich rokoch. Vo vyrovnanom stretnutí sa dopustili dvoch veľkých chýb, ktoré domáci potrestali, a tak pod Janeirom prehrávajú prvý súťažný zápas. Zároveň naďalej čakajú na premiérové víťazstvo v roku 2022. Ďakujú skvelým fanúšikom, že vypredali sektor hostí a opäť im vytvorili domáce prostredie.

Po úvodnom dueli jarnej časti sezóny 2021/2022 nastali v našej základnej zostave štyri zmeny. Na lavičke sa ocitli Ciganiks, Nebyla a Hahn, kdežto Kružliak pauzoval pre drobné svalové zranenie. Namiesto nich sa dnes do základnej zostavy prebojovali Davis, Dimun, Moumou a Malý. Domáci káder zasiahla korona, no odovzdaným dojmom nepôsobil. Už v štvrtej minúte sa dostal k zaujímavej príležitosti Grozdanovski, ktorý však z bezprostrednej blízkosti netrafil loptu ideálne a Ricardo stál na správnom mieste. V 22. minúte sa Zlaté Moravce po Malého zlej rozohrávke ocitli v nebezpečnej príležitosti, zastavila až ich ich ruka, ktorú nastrelil Malý, a svoju chybu tak napravil. V 28. minúte sme prvýkrát mohli vážnejšie ohroziť súpera aj my. Balić našiel výborným dlhým pasom nabiehajúceho Pinta, no ten vnútri šestnástky hlavičkoval nepresne. V 31. minúte sa dlhší čas posudzovalo, či zahráme penaltu. Výsledkom VARu bol nakoniec priamy kop ako na mieru Davisovi, ktorý z dobrej pozície tesne minul priestor troch žrdí. Zakončovali sme aj v 37. minúte, no Andrezinho zhruba z dvadsiatich metrov pálil slepými. O minútu zas horelo pred našou bránkou, Mondek výborným centrom z pravého krídla naservíroval loptu na Jibrilovu hlavu a jeho pokus minul bránku ani nie o meter. Gól do šatne sa mohol podariť Balićovi, ktorý v 44. minúte spoza šestnástky šikovne vypálil, no strele chýbalo pár centimetrov. Pre prvý polčas to už bolo všetko, a tak sme sa aj napriek prevahe na ihrisku pobrali do kabín za bezgólovej remízy.

Druhú polovicu stretnutia sme začali so striedaním. Nenastúpil do nej Krstović a príležitosť, naopak, dostal Hahn. Už v 47. minúte sme však mohli inkasovať. Po rohu si Hahn nepostrážil Horáka, ktorého hlavička len tesne minula našu svätyňu. K nášmu cieľu, a teda k víťazstvu, sme sa naďalej nepribližovali, a tak náš kouč siahol aj k druhému striedaniu. Dole šiel Moumou a premiéri v našom drese sa dočkal Balogh. Do vedenia sa ale dostal súper. V 64. minúte si Jibril pri parádnej akcii vymenil loptu s Mondekom, zbavil sa tak všetkých brániacich hráčov a zvnútra šestnástky bez problémov umiestnil loptu k pravej žrdi - 1:0. Už o dve minúty odpovedal Andrezinho nastrelenou žrďou, škoda, že sa lopta neodrazila správnym smerom. V 68. minúte zase pálil Balogh, priestor troch žrdí ani on nenašiel. O minútu sa novic na ihrisku, Ďubek dostal do nebezpečnej gólovej príležitosti, Ricardo si však s bravúrnym zákrokom s jeho strelou poradil. Pri našej pokračujúcej snahe sa v 73. minúte Hahn predviedol šikovnou otočkou v šestnástke, no ponúknutú príležitosť zahodil nepresným výstrelom. V ďalších minútach sa domácim úspešne darilo ťahať čas, my sme sa naopak pri nepresnostiach veľmi ťažko presadzovali. Domáci svoje dielo dokonali v 88. minúte, kedy Ďubek šikovne z rohového kopu našiel osamoteného Slobodu nachádzajúceho sa mimo pokutového územia. Ten sa kľučkou uvoľnil a šikovne zakončil k ľavej žrdi - 2:0. V závere stretnutia ešte hlavou trafil bránku Muhamedbegovic, ale ani jemu sa nepodaril čestný gól.

Aj po šiestej prehre v ročníku zostávane na 4. mieste, no vzďaľuje sa nám TOP3. Ďakujeme však našim fanúšikom, že prišli v maximálnom možnom počte. Všetkých 50 ponúknutých lístkov sa vypredalo šmahom ruky. Po zápase v Zlatých Moravciach sa prvýkrát v roku 2022 predstavíme v súťažnom zápase na domácej pôde. Na nej v záverečnom kole základnej časti sezóny 2021/22 privítame Žilinu v sobotu 26. februára o 17:00.

Joao Janeiro, DAC: „Gratulujem ViOnu a jeho trénerovi k víťazstvu 2:0. Zaslúžili si vyhrať, pretože moja filozofia je, že kto dá viac gólov, tak ten si zaslúži zvíťaziť. Je to možno aj moja chyba, čo sa tu dnes stalo. Každý v šatni sa musí pozrieť do seba, čo sa stalo, kde spravil chybu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Zlaté Moravce - DAC kliknite SEM!!!

FC VION ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (0:0)