
„Keď sa zrodilo rozhodnutie, aby sme otvorením školských kuchýň zabezpečili stravovanie sociálne odkázaným či žiakom, tí, ktorých to napadlo, nedomysleli, či sa dá zabezpečiť, aby zamestnanci, ktorí tu budú pracovať, neohrozili prostredníctvom jedla či jeho výdaja tých, ktorí dnes patria k najohrozenejšej kategórii spoločnosti, teda k staršej generácii.
Ja osobne by som sa samozrejme potešil, keby sme v Dunajskej Strede otvorili naše moderné, 21. storočiu zodpovedajúce kuchyne, ale ak by sa v nich priebežne netestovalo, resp. by neboli dodané k tomu potrebné testy, tak ja ako primátor nemôžem prevziať zodpovednosť za otvorenie kuchýň a varenie v nich. Okrem toho to vyzerá tak, že ani v zdravotníctve nie je dostatok testov, nieto v iných oblastiach.
Keby bola možnosť aspoň dvakrát do týždňa otestovať každého zamestnanca na koronavírus COVID-19, v tom prípade by som povedal áno, urobme to. Ale kým to štát nevie zabezpečiť, tak do takéhoto rizika samospráva nemôže ísť, urobili by sme viac zla ako dobra. Slovom, práve tých, ktorým by sme chceli pomôcť, by sme takto dostali do ešte horšej situácie.“
Toto ste už čítali?

Spojenie dvoch rastlín symbolizuje priateľstvo. Nová socha na Taiwane pripomína návštevu Mórica Beňovského
Delegácia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa na...

Odovzdali a posvätili obnovený dom smútku na cintoríne v Malom Blahove
V sobotu podvečer, po skončení svätej omše, sa...