Back to top

Zoltán Kontár po operácii kolena

Publikované: 24. november 2017 - 10:35
Železný muž DAC-u Zoltán Kontár sa presne pred týždňom podrobil artroskopii kolena.
Zoltán Kontár po operácii kolena

„Na tréningu mi počas skokov ruplo v pravom kolene a hneď som vedel, že je zle. Vyšetrenie magnetickou rezonanciou potvrdilo moju predtuchu. Poškodil som si zadný roh menisku,“ začína rozprávanie 24-ročný defenzívny stredopoliar.

Kontár sa minulý štvrtok v dunajskostredskej nemocnici podrobil artroskopii kolena. Po podobných zákrokoch je doba rekonvalescencie bežne dva až tri týždne. To známeho srdciara a bojovníka síce na čas postavilo mimo hry, nesedí však so založenými rukami a nohami. „Cítim sa dobre, trénujem individuálne pod dohľadom nášho fyzioterapeuta Lukáša Hačkuliča. Verím, že budem čoskoro späť na ihrisku, pri spoluhráčoch.“

Pravé koleno sa Zolimu pripomenulo po štyroch rokoch. Ešte ako hráč Petržalky absolvoval v priebehu jediného roka tri podobné artroskopické zákroky a jednu plastiku. Odvtedy mal pokoj, pred týždňom však znova skončil na operačnom stole. „V utorok som bol na kontrole, podľa lekárov je všetko v poriadku. Jeseň je pre mňa už pasé, ale urobím všetko pre to, aby som bol na začiatku zimnej prípravy v stopercentnom stave,“ dodal odhodlane rodák z Dunajskej Stredy, ktorý doteraz v našom drese nastúpil v 16 prvoligových stretnutiach a strelil jeden gól.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies