Nachádzate sa tu

Žrebovali ďalšie kolo domáceho pohára

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, september 13 - 11:13 | Správy DAC
V prípade postupu cez Belušu si v 4. kole Slovnaft Cupu zmeriame sily s Vranovom nad Topľou.
Žrebovali ďalšie kolo domáceho pohára

Včera doobeda vyžrebovali v sídle SFZ dvojice pre 4. kolo (16-finále) domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup. V prípade postupu cez Belušu (hrá sa v stredu 26.9.2018 o 16.00 h u súpera) môžeme o postup medzi šestnásť najlepších zabojovať na ihrisku druhého tímu III. ligy Východ MFK Vranov nad Topľou.

Bývalý druholigista má za sebou už tri vystúpenia v pohári, všetky na trávnikoch súperov. Na úvod vyhral 4:1 v Jasenove (V. liga), v 2. kole vyradil Sninu (III. liga), keď po remíze 2:2 lepšie zvládol jedenástkový rozstrel, a pred týždňom vyhral v Humennom (rovnako III. liga) 4:1.

DAC sa do súťaže zapojil v 2. kole víťazstvom na pôde treťoligového Púchova 5:2 (góly Šatka 2, Davis z 11 m, Almási, Ljubičić).

Úradným hracím dňom 4. kola Slovnaft Cupu je 10. október. Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Ďalšie, v poradí 5. kolo sa bude hrať 24. októbra a jeho dvojičky budú žrebované osobitne.

História

Vranov nie je pre nás úplnou neznámou, v rokoch 1998 až 2004 sme sa stretávali v druhej najvyššej súťaži. Bilancia šiestich vzájomných súbojov je z nášho pohľadu 2-3-1, skóre 6:5. Zaujímavosťou je, že vonku sme z troch zápasov neprehrali ani raz, kým doma sme v rovnakom počte stretnutí nezaknihovali ani jedno víťazstvo. V Slovenskom pohári by sme na seba narazili prvý raz.

 

Zdroj: fcdac.sk