Zsolt Kalmár: Od malička ma učili, že si mám takto prikryť loptu

Publikované: 17. október 2022 - 9:47
„Na jednej strane som rád, že po dlhom výpadku pre zranenie pomáham mužstvu gólmi a asistenciami, no na druhej strane sme opäť stratili dva body.“ Kapitán DAC-u strelil svoj 9. gól proti Zlatým Moravciam.

„V priebehu pár týždňov sme druhýkrát prišli vonku o body po podobnom priebehu. Možno ešte nie sme mentálne pripravení, aby sme dosiahli niečo veľké, pretože takéto zápasy jednoducho musíme vyhrávať. Pred prvým inkasovaným gólom sme neboli dostatočne sústredení na roh a pri druhom strelil súperov hráč životný gól. Ťažko sa mi to hodnotí, pretože mužstvo bojovalo o každú loptu, išlo dopredu a podarilo sa nám streliť dva góly. Potom sme sa trochu stiahli, domáci získali prevahu, pritom sme si povedali niečo iné. Druhý polčas sme začali dobre, gólovo, potom sme sa povzbudzovali, že ešte nie je koniec a treba hrať naďalej ofenzívne, ale neboli sme kompaktní pri napádaní, takže súper dokázal vychádzať z nášho presingu. Nie je to prvýkrát, keď sme sklamaní po zápase, ktorý sme mali jednoznačne zvládnuť. V prvom rade sa musíme zlepšiť mentálne, aby sme dokázali udržať náskok. Zlepšiť sa môžeme len vtedy, ak prídu výsledky a každý bude uvoľnený,“ povedal na margo piatkového ligového stretnutia Zlaté Moravce-DAC (2:2) Zsolt Kalmár, ktorý odohral celý druhý polčas a v 65. minúte zvyšoval na 2:0 z nášho pohľadu.

Pre nášho kapitána to bol už 9. gól do siete ViOn-u, vďaka čomu je jasne najúspešnejším hráčom DAC-u proti tomuto súperovi. Zaujímavosťou je, že až šesť z deviatich gólov strelil do rovnakej bránky - v Moravciach, na strane hosťujúceho sektora. „Na jednej strane som rád, že po dlhom výpadku pre zranenie pomáham mužstvu gólmi a asistenciami, no na druhej strane sme opäť stratili dva body. Úspech mužstva je najdôležitejší. Musíme zmeniť našu mentalitu v zápasoch vonku, kde síce bojujeme, ideme naplno, ale nedokážeme udržať náskok. S tým musíme niečo urobiť.“

Zsolt videl v piatok už 5. žltú kartu v sezóne, čo znamená nútenú prestávku v najbližšom ligovom stretnutí. Tým bude domáci duel proti Podbrezovej o týždeň v nedeľu. Do utorňajšieho pohárového súboja v Humennom však zasiahnuť môže. „Bohužiaľ, dostal som piatu žltú kartu... Snažil som sa udržať rovnováhu a trafil som súperovho hráča, ale nebol v tom úmysel. V predošlých dvoch kolách som dostal rovnakú žltú kartu: mal som ruku od tela a súper do mňa vrazil. Od malička ma učili, že si mám takto prikryť loptu, takže to mám v podvedomí. Päť žltých kariet som nazbieral veľmi rýchlo, ale už s tým nič nenarobím. Dúfam, že budúci týždeň vyhrá mužstvo aj bezo mňa. V pohárovom stretnutí však môžem hrať. Čaká nás dlhá cesta do Humenného, kde bude naším cieľom postup. Dôležité bude pristúpiť k zápasu s plnou vážnosťou, pretože hráme proti súperovi z druhej ligy, čo nikdy nie je jednoduché.“