Zuberu Sharani: Gól pre zranených spoluhráčov

Publikované: 6. júl 2020 - 18:00
Dvadsaťročný rýchlonohý útočník sa stal prvým ghanským strelcom DAC-u.

V sobotňajšom zápase DAC-Žilina (2:0) sme boli svedkami viacerých premiér. Matúš Malý sa prvýkrát objavil v základnej zostave, 19-ročný Panamčan Jorge Mendez absolvoval debut v najvyššej súťaži a Zuberu Sharani strelil svoj prvý gól vo Fortuna lige.

„Som veľmi šťastný z víťazného gólu. V prvom rade ďakujem Bohu za túto príležitosť a verím, že podobnom duchu budem pokračovať ďalej. Gól venujem Beskorovainému, Bednárovi, Vidovi a všetkým zraneným spoluhráčom, prajem im rýchle uzdravenie a aby sa po zranení vrátili silnejší,“ povedal Sharani, ktorý nastúpil na svoj 4. prvoligový zápas. K doterajším 19 minútam pridal tentoraz najväčšiu porciu, veď odohral celý druhý polčas.

„Bol to náš posledný domáci zápas v sezóne a chceli sme vyhrať pre našich fanúšikov. Som veľmi šťastný, že sa nám to podarilo a spravili sme im radosť. Pri góle som nemal veľa priestoru v súperovej šestnástke, ale dokázal som sa otočiť smerom k bránke a skórovať. Pred striedaním mi tréner prízvukoval, aby som sa tlačil do šestnástky a tiež hovoril, že šanca určite príde. Chcel by som sa mu poďakovať za dobrú radu a dúfam, že sa budem pod jeho vedením naďalej zlepšovať. Bol to fantastický pocit, keď som videl loptu v sieti. Veľmi dlho som čakal na tento moment a chcel by som ho v budúcnosti prežiť čo najčastejšie. Gól je veľmi dôležitý pre moju sebavedomie, práve toto som potreboval. Naďalej budem pracovať veľmi tvrdo, aby som dostal viac príležitostí. Našim cieľom je druhé miesto a s týmto zámerom pocestujeme do Ružomberka. Verím, že sa nám tam podarí vyhrať a preskočíme Žilinu,“ želá si prvý ghanský strelec gólu v klubovej histórii, ktorý pred pár dňami predĺžil hosťovanie z Dreams FC do júna 2021. Sharani si v druhej lige v drese šamorínskej farmy pripísal päť gólov a štyri asistencie a teraz sa teda dočkal gólovej premiéry aj v najvyššej súťaži.