Nachádzate sa tu

5 tipov ako si vybrať tú správnu klimatizáciu

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, jún 26 - 09:46 | Farebné
Letné horúčavy sa už tento rok ohlásili, ale to najhorúcejšie obdobie nás ešte len čaká. Ak zvažujete kúpu klimatizácie, pripravili sme pre vás pár užitočných tipov.
5 tipov ako si vybrať tú správnu klimatizáciu

Vyberte si spoľahlivú firmu

Klimatizácia je zariadenie, ktoré by vám malo slúžiť roky, preto je dobré vybrať si dodávateľa, ktorý vám dobre poradí s výberom vhodného riešenia a bude schopný zabezpečiť vám dlhodobý servis a záruku. Jedným z takýchto dodávateľov klimatizácií je aj ZSE, o ktorého klimatizácie prejavilo záujem za posledné dva roky tisícky zákazníkov. „Pri výbere klimatizácie sa zákazníkom snažíme poradiť tak, aby klimatizácia fungovala čo najefektívnejšie a postarala sa doma o príjemnú teplotu. Klimatizáciu je dobré umiestniť do miestnosti, v ktorej doma trávite najviac času  (napríklad obývačka). Treba zvážiť aj orientáciu miestnosti, ktorej okná smerujú najmä na juhozápad, juh, západ alebo ak je miestnosť pod strechou orientovanou na severo-východ. Klimatizácia by mala byť umiestnená nad dverami alebo tak, aby fúkanie chladného vzduchu neobťažovalo ľudí, ktorí sa v nej nachádzajú,“ tvrdí Miroslav Beleš, expert na riešenie ZSE Klima.

Rozhodnite sa  pre úspornú klimatizáciu

Keďže klimatizácia je zariadenie, ktoré využíva elektrickú energiu, vyberte si zariadenie v úspornej energetickej triede. Tieto klimatizácie dokážu využívať energiu efektívnejšie aj bez obmedzenia vášho domáceho pohodlia. „Naše klimatizácie sú veľmi úsporné, v energetickej triede A+ až A+++. Navyše, zákazníci môžu ku všetkým  klimatizáciám od ZSE získať  až o 20 % výhodnejšiu cenu za dodávku elektriny počas mesiacov júl a august, keď je predpoklad zvýšenej spotreby elektriny,“dopĺňa Miroslav Beleš zo ZSE. 

Dajte si pozor na hlučnosť zariadenia

Vysoké teploty nás počas leta netrápia len počas dňa, ale aj v noci. Moderné klimatizácie majú veľmi nízku hlučnosť a tichý režim počas nočnej prevádzky, vďaka ktorému sa postarajú o váš nerušený spánok. Odborník zo ZSE prirovnáva hlučnosť klimatizácií, ktoré majú v ponuke, k šumu padajúceho lístia (20 – 30 dB). To znamená, že o vašej klimatizácii nebudete počas dňa a v noci ani vedieť.  

Preverte si dĺžku záruky a servis

„Pre zákazníkov sme pripravili službu ZSE Klima Bezstarosti, v rámci ktorej získajú špičkovú japonskú klimatizáciu s dopravou a montážou len za 35  € mesačne. Iba u nás k tomu dostanú výhodnejšiu elektrinu, doživotný servis a predĺženú záruku minimálne 6 rokov. V praxi to znamená, že počas celej doby využívania služby zákazníkovi garantujeme funkčnosť klimatizácie, v prípade, že sa klimatizácia pokazí a nedá sa priamo na mieste opraviť, vymeníme kus za kus. Ďalším benefitom pre zákazníka je každoročná kontrola a čistenie klimatizácie zadarmo,“ informuje Miroslav Beleš, expert na riešenie ZSE Klima.

Stavte na inteligentné riešenie

Možnosť ovládania na diaľku cez aplikáciu v smartfóne oceníte vždy vtedy, keď sa vrátite z práce do príjemne vychladeného bytu. Stačí jeden klik v aplikácii a klimatizáciusi zapnete kedykoľvek a odkiaľkoľvek. „V aplikácii si zákazník môže okrem ovládania na diaľku nastaviť režim chladenia, vykurovania, ventilátor či odvlhčovanie miestnosti. Zároveň si môže sledovať aj spotrebu klimatizácie,“ dodáva expert na riešenie ZSE Klima.

Viac o ponuke ZSE Klima sa dozviete na www.zse.sk.