Back to top

Adrián Guľa trénerom DAC-u

Publikované: 15. jún 2022 - 9:26
Štyridsaťšesťročný tréner podpísal s klubom zmluvu na dva roky s opciou na ďalšiu sezónu.
Adrián Guľa trénerom DAC-u

Novým trénerom DAC-u sa stal 46-ročný Adrián Guľa (nar. 29. júna 1975 v Novákoch), ktorý prevezme mužstvo dnes, v streduy 15. júna 2022. S klubom podpísal dvojročný kontrakt, pričom dohoda obsahuje aj opciu na ďalší rok.

Adrián Guľa pôsobil počas aktívnej hráčskej kariéry v rodných Novákoch, Prievidzi, Opave, Jablonci, Púchove, Žižkove a Interi Bratislava.

Od novembra 2009 do leta 2013 bol trénerom v AS Trenčín, s ktorým na jar 2011 postúpil do najvyššej súťaže. Mužstvo spod Čákovho hradu hralo pod jeho vedením atraktívny futbal a na jar 2013 získalo bronz.

Tréner Guľa vzápätí odišiel do Žiliny, kde strávil najbližších päť rokov. Pod jeho rukami sa formovali viacerí dnešní reprezentanti a postupne prichádzali aj výrazné úspechy. Na jar 2015 skončili Žilinčania druhí, na konci sezóny 2016/17 oslavovali majstrovský titul - svoj doposiaľ posledný. So Šošonmi zažil aj dve úspešné ťaženia v Európskej lige, na jeseň 2013 sa dostal do tretieho predkola a v roku 2015 až do play-off.

Po titule s MŠK bolo viacero záujemcov o jeho služby, vrátane pražskej Sparty či poľských klubov, ešte rok však pobudol pod Dubňom. V lete 2018 ale neodolal vábeniu SFZ a stal sa koučom slovenskej reprezentácie do 21 rokov. V tejto úlohe pôsobil rok a pol a keďže mužstvo hrávalo v MOL Aréne, v troch zápasoch si vyskúšal domácu lavičku nášho štadióna.

Rovnako dlhé obdobie, rok a pol, pôsobil aj vo Viktorii Plzeň, počas svojho prvého zahraničného pôsobenia. S mužstvom získal striebro v lige aj pohári, v 54 zápasoch dosiahol výborný bodový priemer 2.00. V covidom poznačenej jeseni 2020 bola Viktorka blízko skupinovej fázy Európskej ligy, vypadla v play-off hranom na jeden zápas na pôde izraelského súpera.

Jeho nateraz posledným pôsobiskom bola Wisla Kraków, ktorú viedol od vlaňajšieho júla do februára tohto roka. Mužstvo bolo v čase jeho odchodu na 12. mieste tabuľky, dosiahol s ním bodový priemer 1.25. Pre porovnanie, Guľov nástupca Jerzy Brzeczek sa dostal na 0.71 a konci sezóny s mužstvom zostúpil do druhej ligy.

Adrián Guľa žije v Novákoch, s manželkou Mirkou vychovávajú dcéru Terezu (18) a syna Christiana (10).

S trénerom Guľom prichádza aj nový štáb v zložení Pavol Hrnčiarik (tréner brankárov), Martin Kojnok (kondičný tréner) a Ladislav Kubalík (videoanalytik). Z pôvodného realizačného tímu pokračuje kondičný tréner Csaba Gábriš, kým Martin Raška prechádza na akadémiu. V riešení je ešte osoba asistenta trénera, ktorého oznámime už čoskoro.

„Hľadali sme cieľavedomého a skúseného trénera s výsledkami, ktorý má v životopise ligový titul a významné skúsenosti s európskym futbalom. Na lavičke Žiliny, Plzne a slovenskej reprezentácie do 21 rokov na tieto méty dosiahol. Od jeho príchodu si sľubujeme návrat herného štýlu typického pre DAC, teda dominantný a atraktívny futbal plný energie a vášne. Sme veľmi šťastný, že môžeme Adriána a jeho štáb privítať v našom klube a prajeme im veľa úspechov s naším tímom,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

„Mám veľmi príjemné pocity, teším sa na prácu pre DAC, ktorý je silný, kvalitný a rešpektovaný klub. Prichádzam s maximálnym odhodlaním urobiť všetko pre klub, pre hráčov a pre fanúšikov, aby boli šťastní a s radosťou chodili na štadión a rovnako aj domov zo štadióna, s pocitom, že mužstvo pracuje naplno, ukazuje kvalitnú hru, rozvíja sa a je úspešný. Zhodujeme sa s vysokými ambíciami klubu dosahovať nielen špičkové výsledky, ale aj výkonnosť jednotlivcov a celého mužstva. Verím, že pomôžem svojou časťou, aby bol DAC naďalej veľmi úspešný a rešpektovaný klub,“ vyhlásil po podpise zmluvy Adrián Guľa, ktorý sa stal 29. trénerom DAC-u v najvyššej súťaži.

Vitajte, tréner a nech sa darí!

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies