Back to top

Aj v čase zatvorenia vynaliezavo

Publikované: 3. február 2021 - 12:44
Minulý rok postavil organizátorov športových a kultúrnych podujatí pred ťažkú situáciu. Tentoraz János Markovics, predseda Seishin karate klubu porozpráva, aký bol pre nich rok 2020.
Aj v čase zatvorenia vynaliezavo

Vedúci klubu János Markovics na našu otázku odpovedal, že vlaňajší rok začali mimoriadne vydareným zimným táborom. Vtedy ešte nikto netušil, že pre situáciu s vírusom veľa plánovaných programov sa neuskutoční.

V januári boli ešte aj v Maďarsku – vo výberovom tréningovom tábore -, zorganizovali aj jednodňový prípravný tábor na pásové skúšky. Začiatkom februára pásové skúšky aj prebehli, na konci uvedeného mesiaca išiel klub do Samoboru v Chorvátsku, kde Ádám Gányovics v mládežníckej kategórii skončil na treťom mieste.

Začiatkom marca, ešte pred zatvorením, zorganizovali víkendový tábor s majstrom sveta Gáborom Rózsom.

Pre celoštátne opatrenia mohli začať trénovať až o tri mesiace neskôr.

Časť klubu sa v júni dostala do Maďarska, do Várpaloty, kde Bíró Péter Bendegúz skončil na 9. mieste v kategórii dieťa-2-chlapec.

V priebehu leta sa tréneri klubu, našťastie, dostali na viacero školení. Boli v Martfű, Balatonföldvár, a aj Seishin klub zorganizoval letný tábor, ktorý prebiehal vo vynikajúcej nálade, bol vydarený. Akou veľkou pomocou sú 2% z dane, je vynikajúcim príkladom na začiatku augusta zorganizovaný zážitkový tábor v Holdas lovarde, ktorý dokázali uskutočniť práve vďaka tejto sume.

Koncom augusta, na súťaži v Kameničnej pod názvom Tameshiwari dunajskostredský klub získal 4 zlaté medaily.

Výsledky (1. miesto):

  • prípravný-dievčatá: Pósa Gabriella (Seishin Dunajská Streda)
  • dieťa-1-dievčatá: Bock Ágnes (Seishin Dunajská Streda)
  • dieťa-2-dievčatá: Menző Rebeka (Seishin Dunajská Streda)
  • mládež a junior – muži - zlúčení: Hájas Kornél (Seishin Dunajská Streda)

Na október plánovaná súťaž pod názvom V. Kovács Kata Zsófia na pamiatku predčasnej zomrelej nádejnej súťažiacej Hájas Kornél (Seishin Dunajská Streda) sa už pre opatrenia neuskutočnila.

Dunajskostredský Seishin karate klub vlaňajšiu situáciu s vírusom vyriešil vynaliezavo.

„Od októbra opäť „vypadli“ 4 mesiace – ale predsa nie! Dvakrát do týždňa totiž vysielame do éteru online dva programy. Trénujeme v malých skupinách, s prihliadnutím na vek a stupeň vedomostí, tréningy trvajú 1-1,5 hodiny. Môžem povedať, že je príjemným prekvapením sledovať cez program využívajúci videochat, ako sa deti na tréningu pohybujú. Vďaka priamemu spojeniu sa medzi trénerom a žiakom nadviaže komunikácia ako v skutočnom čase“ - opísal svoj zážitok János Markovics.

„Vďaka online možnostiam sa klub nerozpadne. Veríme, že čoskoro budeme môcť mať aj normálne tréningy, budeme sa môcť stretávať. Deti nám veľmi chýbajú! Chceli by sme sa na tomto mieste poďakovať všetkým podporovateľom, bez ich pomoci by sme neboli mohli uskutočniť programy minulého roka. V prvom rade ďakujeme samospráve, bez jej materiálnej pomoci by klub nemohol riadne fungovať. Ďakujeme veľmi pekne!“ - ukončil svoje slová predseda Seinshin karate klubu, János Markovics.

-rovin-, foto: Seishin Karate Klub

Toto ste už čítali?

Cookies