Back to top

Aj v Dunajskej Strede bude testovanie cez víkend – zvlášť pre školy aj pre širokú verejnosť

Publikované: 5. február 2021 - 17:32
Mesto Dunajská Streda sa snaží zabezpečiť aj pre obyvateľov možnosť dať sa otestovať na Covid-19. Z toho dôvodu prebehne testovanie v dvoch rovinách. V sobotu očakávajú výlučne zamestnancov škôl a materských škôl ako aj tých rodičov, ktorí majú záujem o to, aby ich deti znovu nastúpili na prezenčné štúdium. Široká verejnosť bude mať príležitosť otestovať sa v nedeľu. V týchto chvíľach už je možná online registrácia.
Aj v Dunajskej Strede bude testovanie cez víkend – zvlášť pre školy aj pre širokú verejnosť

V sobotu bude v meste prebiehať testovanie rodičov a zamestnancov škôl a škôlok

V súvislosti s aktuálnym víkendovým testovaním teda ide o dve nezávislé testovania. Nakoľko v pondelok sa otvárajú brány predškolských a školských ustanovizní, v sobotu budú otestovaní zamestnanci materských škôl a školských zariadení a zároveň aj rodičia, ktorých deti sú predškolského veku alebo žiaci prvého stupňa a v pondelok nastúpia do výchovno-vzdelávacích zariadení.

Sobotňajšie testovanie zamerané na vyššie uvádzané skupiny obyvateľov mesta sa uskutoční medzi 8:00 a 18:00 v piatich telocvičniach základných škôl, a to:

 • v telocvični Základnej školy na Jilemnického ulici,
 • v telocvični Základnej školy Zoltána Kodálya,
 • v telocvični Základnej školy na Smetanovom háji,
 • v telocvični Základnej školy Gyulu Szabóa
 • a v telocvični Základnej školy Ármina Vámbéryho.

O týchto odberných miestach budú informovať rodičov a svojich zamestnancov samotné školy.

 

V nedeľu bude testovanie pre verejnosť

„Okresný úrad Dunajská Streda sľúbil mestskému úradu testy na piatok popoludnie. Online registráciu pre verejnosť na nedeľu sme však mohli odštartovať iba vo chvíli, keď sme testy skutočne obdržali,“ povedal Gábor Inczédi, koordinátor víkendového testovania na Covid-19.

Z týchto práve prišlých testov totiž mesto zabezpečí testovanie tých občanov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Toto cielené testovanie bude prebiehať na šiestich odberných miestach v meste medzi 8:00 a 20:00 (medzi 12:00 a 13:00 bude obedňajšia prestávka a popoludní polhodinová prestávka). Spomínané odberné miesta sú nasledovné:

 • telocvičňa Základnej školy na Jilemnického ulici,
 • telocvičňa Základnej školy Zoltána Kodálya,
 • telocvičňa Základnej školy na Smetanovom háji,
 • telocvičňa Základnej školy Gyulu Szabóa,
 • telocvičňa Základnej školy Ármina Vámbéryho
 • a Spoločenský dom v Malom Blahove.

Plynulý priebeh nedeľňajšieho testovania v školách  zabezpečia vždy dva tímy zdravotníkov. Online registračný systém, ktorý sa v uplynulých týždňoch dobre osvedčil, je opäť k dispozícii na stránke mesta TU. Cezeň sa môžete obvyklým spôsobom objednať - na konkrétne miesto, presnú hodinu a minútu.

Tí, ktorí nemajú možnosť objednať sa cez smartfón, tablet či počítač online formou, môžu zatelefonovať na číslo 0908/776 281, kde im zamestnanec mestskej samosprávy pomôže vybaviť registráciu v systéme. Vyššie uvádzané telefónne číslo je pre záujemcov k dispozícii v piatok večer do 20:00, resp. v priebehu sobotňajšieho dňa.

Mestský úrad žiada všetkých, aby sa na testovanie dostavili na objednaný čas, prípadne aj o niekoľko minút skôr.

Samospráva neúnavne pracuje na tom, aby dokázala zabezpečiť administratívnu pracovnú silu a zdravotnícky personál, ako aj potrebné vybavenie a pomôcky. Na bezpečnosť a poriadok počas víkendového testovania na Covid-19 dohliadnu štátni a mestskí policajti.

Toto ste už čítali?

Cookies