Back to top

Aj v tomto roku kreslili pastelky

Publikované: 12. október 2020 - 11:25
V prípade 21. ročníka súťaže Žitnoostrovské pastelky chýba iba bodka nad i, už po druhý krát bolo treba odrieknuť slávnostné vyhlásenie výsledkov. Zato ale výstavu ocenených prác si môžete pozrieť vo výstavnej sieni Žitnoostrovského múzea – dozvedeli sme sa od riaditeľky Žittnootrovského osvetového centra Jany Svetlovskej.
Aj v tomto roku kreslili pastelky

Ako nás riaditeľka informovala, do súťaže sa prihlásilo 14 krajín, na adresu centra poslali 2225 prác malých umelcov. Ešte pred vyhlásením svetovej pandémie prebehlo hodnotenie porotou, prácu ktorej od začiatku s oduševnením vedie Bohumír Bachratý. Vo februári vybrali 60 ocenených prác, všetky možno považovať za víťazné, a pridelili aj dve mimoriadne ceny. Pandemické opatrenia prijaté krátko po hodnotení, žiaľ, znemožnili uskutočnenie obvyklej júnovej vernisáže výstavy spojenej s odovzdávaním cien, preto podujatie osvetové centrum odložilo na 2. októbra. Život a pandémia koronavírusu zasa zasiahli, pre znovu zavedené opatrenia aj októbrové podujatie sa muselo zrušiť.

Zato 215 prác vybraných na výstavu pripravili, tie už zdobia výstavnú sieň Žitnoostrovského múzea. Výstavu, za dodržania bezpečnostných opatrení, si môžu návštevníci pozrieť, poobdivovať od 8. októbra.  

Riaditeľka pre náš portál uviedla, že sa nevzdávajú, odovzdávanie cien – aj keď obmedzene, ale radi by uskutočnili. Odmenené deti vždy s veľkou radosťou očakávali čoraz krajšie darčeky, o ktoré ani teraz nie je núdza, bábiky, autíčka a iné darčeky sú pre ne v osvetovom centre prichystané.

Prinášame vám malú ochutnávku, ak budete mať možnosť, navštívte túto krásnu a milú výstavu v Žitnoostrovskom múzeu.

Text  a foto: Rózsár Vince

Toto ste už čítali?

Cookies