Bojovníci zdolali Chorvátsko

Publikované: 8. marec 2022 - 10:27
Výber Seishin karate klubu – s tromi bojovníkmi – sa v piatok ráno vydal na cestu do Chorvátska, do mesta Svety Nedelja, na miesto konania 17. ročníka súťaže Domenica Cup. Cestou sa stretli s výberom Oyama Dojo karate klubu z Gabčíkova – tieto dva kluby reprezentovali Slovensko.

Po vážení a ubytovaní nasledovala spoločná večera. Keďže nikto nemusel „míňať“, nebolo treba sa zamýšľať nad váhou. To potvrdilo aj váženie  po večeri.

Sobotňajšia súťaž sa začala cvičením zameraným na formu. Ján Rakus sa dostal až do finále a skončil na 2. mieste.

Na otvorení privítali súťažiacich, medzi nimi aj Sensei Jánosa Markovicsa, predsedu Slovenskej organizácie Shinkyokushin, vedúceho Seishin karate klubu. Do súťaže sa zapojilo 11 krajín so 176 súťažiacimi.

Po otvorení prišiel rad na samotné zápasy.

Z dunajskostredského družstva začínal Zoltán Cserepes. Vo svojej prvom súťaži v živote dostal o 12 kg ťažšieho súpera. So svojou nevýhodou sa vysporiadal a zvíťazil.

Ádám Markovics – tiež vo svojom prvom zápase za dospelých – štartoval v ťažkej váhe. Začal dobre, ale jeho súper v posledných 15 sekundách dosiahol proti nemu ipon. Ako sa neskôr ukázalo, jeho protivník bol v tejto váhovej kategórii v roku 2021 majstrom Európy. Pre Ádáma to aj tak bola dobrá skúsenosť. Ján Rakus aj  v súťaži predviedol vynikajúci výkon, oba zápasy vyhral na ipon, a tak zaslúžene skončil na prvom mieste.

Družstvo Sensei Darnay Barnabása z Gabčíkova tiež vyniklo, vyhrali všetky tri zápasy a získali tak tri prvé miesta.