Back to top

Brány Žitnoostrovského jarmoku sú otvorené

Publikované: 21. september 2022 - 19:10
Celému svetu dáva sa na známosť, že svoje brány dnes oficiálne otvoril 40. ročník Žitnoostrovského jarmoku! Od stredy do sobotňajšieho večera čaká všetkých návštevníkov jedlo, pitie, zábava, kultúrny program a množstvo hudby.
Brány Žitnoostrovského jarmoku sú otvorené

Slávnostné otvorenie sa tentokrát konalo v stredu popoludní, no jarmok už od rána vítal návštevníkov.

40. Žitnoostrovský jarmok otváral primátor Zoltán Hájos. Na javisko si pozval Tibora Petőa, veľvyslanca Maďarskej republiky v Bratislave, Józsefa Berényiho, vicežupana TTSK, predstaviteľov partnerských miest Dunajskej Stredy, Zoltána Balaicza, primátora mesta Zalaegerszeg, Zoltána Babjaka, primátora Berehova, Rudolfa Czeglédiho, primátora Senty a zástupcu primátora mesta Győr Szabolcsa Szelesa.

„Nadišiel dlho očakávaný deň… Mnohí z vás majú dnes veľkú radosť, keďže ubehli dva dlhé roky, kedy sme jarmok nemohli usporiadať… Dnes tu môžeme stáť, na vynovenom Trhovisku… Takúto rozsiahlu investíciu sme mohli zrealizovať iba vďaka tomu, že samospráva s mestskými financiami zaobchádza zodpovedne,” povedal primátor nášho mesta.

Jarmoky organizované v prvých rokoch boli organizačne odlišné, ale vždy mali rovnaký cieľ - spojiť obyvateľov mesta a okolia - dodal Zoltán Hájos a na záver svojho príhovoru zaželal návštevníkom jarmoku dobré počasie, príjemnú zábavu a predajcom veľa spokojných zákazníkov.

A čo nás dnes ešte čaká?

Od 18:30 prebieha koncert skupiny Ismerős Arcok a prvý jarmočný večer ukončí so začiatkom o 20:30 grandiózny koncert Ferenca Demjéna a jeho kapely.

Želáme vám ničím nerušenú zábavu na jubilejnom 40. ročníku Žitnoostrovského jarmoku!

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies