Back to top

Budúci týždeň sa otvorí vynovená galéria

Publikované: 2. február 2017 - 11:33
Čoskoro sa skončia vnútorné práce vo Vermesovej vile, ktoré sa uskutočňovali dva predchádzajúce mesiace.

Výstavná sezóna 2016 sa oproti minulý rokom skončila o dva týždne skôr. Má to prozaický dôvod, totiž výstavné sály potrebovali menšie opravy a novú maľovku.  Popri nevyhnutných bežných prácach sa podarilo výstavné miestnosti aj zmodernizovať, nainštaloval sa nový systém na zavesovanie obrazov.
Iván Péter, vedúci galérie, nám povedal, že predchádzajúce dva mesiace – koniec decembra a začiatok januára – sú z hľadiska návštevnosti slabšie, preto sa tieto práce naplánovali na toto obdobie. Všetky výstavné sály sa vymaľovali, čo bolo po štyroch rokoch už načase, keďže steny už po minulom maľovaní kazili návštevníkom výstav estetický dojem. Almási Róbert, predseda kuratória Galérie súčasných maďarských umelcov a  Iván Péter nás po galérii previedli a ukázali nový systém na zavesovanie obrazov, na ktorom sa ešte stále pracuje. Nový systém je estetickejší, modernejší, ľahšie sa s ním manipuluje, avšak bol ponechaný aj predchádzajúci systém líšt, aby sa v prípade potreby mohol použiť. Od vedenia galérie sme sa ešte dozvedeli, že do konca roka by radi zmodernizovali aj osvetlenie sál.
Pomaly sa môžeme chystať na prvú tohoročnú výstavu, ktorá predstaví dve zbierky. Na prízemí bude výber z diel Rákóczy Gizelly, maliarky a grafičky, ktorá zomrela pred dvoma rokmi, na poschodí zas inštalácia Štúdia Vajdu Lajosa.
Vernisáž sa bude konať v piatok 10. februára 2017 o 17. hodine. 

Toto ste už čítali?

Cookies