Back to top

Cena Trnavského samosprávneho kraja: nominujte laureátov najvyššieho župného ocenenia

Publikované: 4. apríl 2024 - 8:27
Trnavský samosprávny kraj opäť ocení jednotlivcov a kolektívy za ich osobitný prínos k rozvoju trnavskej župy. Laureátov Ceny Trnavského samosprávneho kraja môže nominovať aj široká verejnosť prostredníctvom tlačiva do 30. apríla 2024. Najvyššie župné ocenenie si osobnosti preberú v siedmich oblastiach spoločenského života počas júnového slávnostného galavečera.
Cena Trnavského samosprávneho kraja: nominujte laureátov najvyššieho župného ocenenia

„Cena Trnavského samosprávneho kraja je prejavom vďaky a uznania významným osobnostiam, ktoré svojou odbornosťou, prístupom a aktivitami prispievajú k rozvoju trnavskej župy. Chceme aby o laureátoch ocenenia rozhodovali priamo ľudia z regiónu, preto sme vytvorili možnosť nominácie aj pre širokú verejnosť. Som presvedčený, že každý z nás pozná vo svojom okolí človeka, ktorý mimoriadne prispieva k rozvoju kraja a zvyšuje tak kvalitu života nás všetkých. Budeme radi, ak nám o ňom dáte vedieť do konca apríla,“

uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že v minulom roku župa ocenila 33 jednotlivcov a kolektívov.

Cena Trnavského samosprávneho kraja pokrýva sedem kategórií, a to školstvo, kultúru, šport, zdravotníctvo, sociálnu starostlivosť, dopravu a občiansku spoločnosť. Udeľovaná je za prínos k rozvoju kraja v humanitárnej, charitatívnej, vedeckej, pedagogickej, kultúrnej, umeleckej, publicistickej oblasti, v oblasti sociálnej starostlivosti, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti, ako aj za prejavy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva. Súčasťou ocenenia je umelecké dielo a aj finančná odmena.

V roku 2023 získal ocenenie napríklad historik, archeológ, publicista a riaditeľ Vlastivedného múzea v Hlohovci Jozef Urminský, ktorý Cenu TTSK získal za prínos v oblasti záchrany lokálnej histórie. Ocenenie za zásluhy v oblasti sociálnej pomoci získala Zuzana Paxianová, ktorá je vedúcou sestrou v Domove sociálnych služieb pre dospelých vo Veľkom Mederi. Ďalšou ocenenou bola lekárka Danka Pražienková, ktorá okrem iného vyniká aj ľudským prístupom k pacientom.

Ocenenia udeľuje Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na návrh poslancov krajského zastupiteľstva, poslaneckých klubov, komisií zastupiteľstva, tiež mestských a obecných zastupiteľstiev v kraji. Návrhy môžu byť aj od občianskych združení, od inštitúcií a od občanov Slovenskej republiky.

Nominácie môže verejnosť posielať do 30. apríla 2024 na adresu Oddelenie dotácií, grantov a občianskej participácie, Úrad Trnavského samosprávneho kraja, Starohájska 10, 917 01 Trnava, alebo priamo do podateľne úradu. Tlačivá župa zverejnila na webovej stránke.

trnava-vuc.sk

Toto ste už čítali?

Cookies