Nachádzate sa tu

Čestným hosťom knižného veľtrhu Bibliotéka 2019 je Maďarsko

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, november 8 - 10:01 | Farebné
Veľtrh prináša zásadnú novinku, prvýkrát vo svojej histórii bude mať čestného hosťa. Je ním Maďarsko, čo pre návštevníkov bude znamenať množstvo kvalitnej literatúry a sprievodných podujatí navyše.
Čestným hosťom knižného veľtrhu Bibliotéka 2019 je Maďarsko

Medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku, vo štvrtok predpoludním otvorili v bratislavskej Inchebe už 27. ročník, ktorý ponúkne novinky aj obľúbenú klasiku od desiatok vydavateľov. Na ploche 10.000 štvorcových metrov sa do nedele (10. 11.) predstaví viac ako 200 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska a Ruska.

Veľtrh prináša zásadnú novinku, prvýkrát vo svojej histórii bude mať čestného hosťa. Je ním Maďarsko, čo pre návštevníkov bude znamenať množstvo kvalitnej literatúry a sprievodných podujatí navyše. Slovenskí čitatelia sa môžu tešiť na viac ako 20 kníh maďarských autorov, ktoré pri príležitosti čestného hosťovania na veľtrhu vychádzajú v slovenskom preklade. Spomedzi známych osobností na veľtrh zavítajú Gábor Zoltán, autor románu odhaľujúceho doteraz neznámu tvár fašizmu, István Kerékgyártó, ktorý je okrem iného scenáristom slovenského filmu Casino.sk. Predstaví sa aj spisovateľ svetového formátu György Dragomán, ktorého román Biely kráľ sa stal medzinárodným bestsellerom a bol preložený takmer do 30 jazykov.

Počas slávnostného otvorenia knižného veľtrhu 13. raz slávnostne odovzdali Cenu Bibliotéky. Prevzala si ju autorka kníh pre deti a mládež Toňa Revajová za svoju knihu Rok Sivka ohniváka. Cena Bibliotéky je od roku 2007 udeľovaná za najlepšie slovenské knižné dielo (próza, poézia a tvorba pre deti a mládež) ženskej autorky, vydané v predchádzajúcom roku.

Zdroj: ma7.sk