Back to top

Cez víkend budú v Rozvoji vidieka očkovať pedagógov Dunajskej Stredy a okresu

Publikované: 11. február 2021 - 15:02
Ako v utorok na tlačovej besede informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí, v sobotu sa začne očkovanie pedagógov. V Trnavskom kraji budú tri očkovacie centrá, jedno z nich bude v Strednej odbornej škole rozvoja vidieka. Informáciu o víkendovom očkovaní potvrdilo viacero pedagógov a riaditeľov.
Cez víkend budú v Rozvoji vidieka očkovať pedagógov Dunajskej Stredy a okresu

Riaditeľ Strednej odbornej školy rozvoja vidieka a Športového gymnázia László Szabó tiež potvrdil správu, že cez víkend sa plánuje očkovanie pedagógov mesta a okresu Dunajská Streda.

Ako povedal, dnes si miesto očkovania prezrel krajský štáb, pripravili plány a nákresy. Dnes, do 15. hodiny zašlú školy do Trnavy zoznam prihlásených pedagógov – totiž kraj bude informovať jednotlivé školy, v akom čase majú prísť ich pedagógovia na očkovanie.

Aby nedochádzalo k vytváraniu radov pred očkovacími miestami, v škole rozvoja vidieka budú pedagógov očkovať v desiatich očkovacích kabínach. Kapacita kabíny je medzi 100-200 osôb, teda v jeden deň dokážu bezpečne zaočkovať približne 1500 ľudí.

Preto kraj plánuje očkovanie pedagógov iba v dňoch 13.-14. februára. Najprv totiž bolo v pláne očkovanie aj cez druhý víkend, 20..-21. februára.

(nagy)

Toto ste už čítali?