Back to top

Cumlíky s mašličkami na strome – také bolo popoludnie

Publikované: 8. marec 2022 - 10:21
Na mimoriadnom, milom, pritom pomocnom, spoločenstvo vytvárajúcom popoludní odovzdávali 6. marca, v Európsky deň logopédie prvý cumlíkový strom Dunajskej Stredy.
Cumlíky s mašličkami na strome – také bolo popoludnie

Za síce trochu studeného nedeľného popoludnia na akcii deti roztancovala, rozospievala kapela Glamour, sladkosťami sa deťom zavďačil Sladký ostrov z Veľkého Medera.

Časť koncertu Glamour náš portál vysielal naživo, môžete si to pozrieť aj tu.

 

Iniciátorka programu, logopéd Nagy Kata nášmu portálu povedala, že nápad s „cumlíkovým“ stromom nie je nový, realizujú ho na viacerých miestach v Maďarsku aj na Slovensku. Popri spoločenskej funkcii viedla logopéda aj odborná snaha pomôcť: zaujímavý, ozdobený strom s cumlíkmi a mašličkami nabáda deti, aby sa ľahšie zbavili svojho obľúbenca. Logopéd považuje za dôležité, aby sa deti od svojho cumlíka „oslobodili“ ešte pred nástupom predškolského veku. Týmto počinom urobia veľa pre čistú výslovnosť, pre vývin a rast usporiadaného, zdravého chrupu.

Iste, my dospelí vieme, koľko odvahy treba k tomu, aby sa dieťa navždy zbavilo svojho obľúbenca. Preto každé dostalo diplom, s gratuláciou k hrdinskému rozhodnutiu, neskôr poslúži ako pamiatka na tento hrdinský čin. Ale ani tie deti, ktoré sa na akcii nezúčastnili, prípadne sa k tomuto činu odhodlajú neskôr, neostanú bez diplomu: ony budú neskôr – až sa ich cumlík dostane na strom – odmenené diplomom, ktorý obdržia na mládežníckom oddelení Žitnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies