DAC-Slovan 1:0

Publikované: 8. apríl 2017 - 20:05
Najväčší rival z bratislavského Slovana padol v beznádejne vypredanej DAC Aréne. „Belasých“ sme zdolali v neustále sa zväčšujúcej pevnosti v srdci Žitného ostrova, čím sme predĺžili našu ligovú sériu bez prehry na fantastických desať zápasov. V „novučičkom“ chráme sme tak naďalej neporazení, kým Slovan sme doma zdolali po piatich rokoch.

Proti odvekému rivalovi sme naše najväčšie derby začínali len s jedinou zmenou v zostave. Namiesto Simona Pamboua nastúpil v základnej jedenástke Ľupták. Úvodný nástup hráčov na ihrisko sprevádzala fantastická choreografia tvorená našimi skvelými fanúšikmi. V prvých minútach sa o šou, bohužiaľ, nestarali hráči, ale fanúšikovia hostí na tribúnach, ktorí boli po množstve delobuchov vyvedení z nášho štadióna. Po niekoľkých centroch do pokutového územia sme si nebezpečný útok vytvorili až v 21. minúte, kedy dostal dlhý pas na nabehnutie Pačinda, pri snahe prihrať spoluhráčovi ju však nešťastne odovzdal súperovi. Loptu sme rýchlo získali späť, ale po pase Pačindu pred Muchu sme z nebezpečnej pozície nezakončili. V ďalších minútach sme si pozreli rohové kopy na oboch stranách, ktoré však úspešne nedopadli. Po pol hodine hry povyzvŕtal našu obranu Soumah, Živkovića sa zbavil, ale cez ďalších dvoch obrancov sa mu v pokutovom území nepodarilo preštrikovať. V 39. minúte dostal prihrávku do pokutového územia Oršula, vystrelil z otočky a len parádny zákrok Slávika zabránil gólu. O minútu neskôr bolo horúco na opačnej strane: do gólovej palebnej pozície v pokutovom území sa dostal Ljubičić, v tutovke bránu bohužiaľ prestrelil. Hostia v druhej časti prvého polčasu dominovali na lopte, no k bránke sme ich nepúšťali a keďže ani my sme nezúročili našu aktivitu z prvej polovice polčasu, tak hráči oboch celkov zišli dole z ihriska za bezgólovej remízy.

Aj druhé dejstvo začalo lepšie naše mužstvo, ktoré sa však nevedelo dostať k zakončeniu. V 54. minúte zahral Pačinda priamy kop asi z dvadsiatich metrov, loptu umiestnenú k ľavej žrdi gólman hostí zneškodnil. V 65. minúte sme po kombinácii Ljubičić, Pačinda videli strelu prvého menovaného, tá však skončila mimo troch žrdí. O dve minúty neskôr zase  hlavičkoval po priamom kope Priskin, lopta skončila vedľa brány. V druhom polčase sme boli svedkami vlažnejšieho, medzišestnástkového futbalu s minimom gólových príležitostí, avšak nádherným záverom. V nadstavenom čase sme si totiž vybojovali štandardku, ktorú zahral Davis priamo na hlavu zimnej posily Šafranka, ktorého zakončenie sa odrazilo od ľavej žrde priamo do brány, a tak sa mohli na Dunajskostredskom štadióne začať mohutné oslavy triumfu - 1:0. Nášho odvekého rivala sme totiž doma porazili po piatich rokoch.

Zaznamenali sme šiesty triumf v ročníku, čím sme aj naďalej zotrvali na siedmej priečke fortunaligovej tabuľky. Ďakujeme nášmu fantastickému a mohutnému obecenstvu, že vypredalo štadión a stálo za našimi hráčmi počas celého duelu. So stretnutím so Slovanom je séria šiestich domácich stretnutí v rade za nami. Najbližšie vycestujeme v sobotu 15.4. o 14:30 do Trenčína, kde sa stretneme s obhajcom titulu.

Csaba László, DAC: „V prvom rade by som chcel poďakovať súperovi za férovú hru a prajem mu veľa šťastia vo zvyšných stretnutiach. Dnes to bude asi moja najkratšia tlačová konferencia. Ďakujem tímu, že dodržal moje inštrukcie, ďakujem, že sme mali šťastie a dali sme tak gól v poslednej chvíli. Šťastiu treba ísť naproti. Pri všetkej úcte k súperovi si myslím, že sme dnes boli lepší o gól a týmto víťazstvom sme im zároveň odplatili prvé meranie síl. Ďakujem hráčom, že bojovali a vrátili fantastickým fanúšikom ich podporu. Dnes to bola manifestácia futbalu.“

Ivan Vukomanović, Slovan: „Nastúpili sme po ťažkom týždni, v ktorom sme odohrali dva náročné zápasy. Chceli sme si oddýchnuť, šetriť sily a aj sa nám to darilo, keďže sme nastúpili kompaktne a zároveň sme chceli byť nebezpeční, no zabezpečení v obrane. V prvom polčase sa nám nedarilo strieľať, kým v druhom sme chceli hrať viac ofenzívne, viac útočiť a mali sme aj niekoľko šancí, čo sme však nevyužili. Na konci sme sa dopustili hlúpeho faulu, čo nás stálo lepší výsledok. Takéto chyby však robíme v poslednej dobe veľmi často. Sme sklamaní z tohto výsledku a zároveň súperovi ďakujeme za pekný zápas, peknú kulisu a celú atmosféru.“