DAC-Žilina 2:2 (1:2)

Publikované: 12. marec 2017 - 7:32
Spravodlivá remíza! Po dvojgólovom vedení „Šošonov“ sme sa schopili, zabojovali a aj s fantastickou podporou vyše päťtisícového publika sme druhýkrát v sezóne vyrovnali na 2:2. Premiéru v žlto-modrom drese si v nadstavenom čase odkrútil Kocsis. Ani lídrovi Fortuna ligy sa tak nepodarilo zdolať naše hradby, čím sme ligovú sériu bez prehry natiahli na ôsmy dielik.

Oproti poslednému súťažnému stretnutiu sme začali s tromi zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli Sarr, Štepanovský a zranený Slávik. Na miesto nich nastúpili Tofiloski, Aluku a definitívne uzdravený Brašeň. Už v 2. minúte z rohového kopu poslal Hlohovský center na Kašovu hlavu a ten si už našiel miesto dostať loptu za Tofiloského chrbát - 0:1. O štyri minúty neskôr aj naše mužstvo zahralo nebezpečný roh, Pačindov center doletel na Šafrankovu hlavu, lenže on mieril z dobrej pozície vedľa. Po aktívnom úvode pokračoval bojovný futbal prevažne medzi pokutovým územím. V 23. minúte sa Škvarka dokázal uvoľniť popri našich obrancoch, a tak s dostatkom priestoru umiestnil loptu k ľavej žrdi, Tofiloski nedokázal zasiahnuť - 0:2. Už o dve minúty sme sa opäť dostali do nebezpečnej pozície aj my, po rohovom kope dostal loptu dobre postavený Pačinda, z gólovej príležitosti bohužiaľ minul. V 28. minúte sme si vybojovali priamy kop tesne za šestnástkou, Ljubičićova strela však skončila len na múre. V 38. minúte sme sa dočkali, Živković nahral loptu Brašeňovi, ktorý parádičkou z prvej loptu posunul na perfektne stojaceho Ljubičića a ten tvrdou krížnou strelou nekompromisne znížil - 1:2. V ďalších minútach sme boli ako pokropení živou vodou, najprv si po našom centri takmer vsietil vlastný gól Hancko a následne po rohovom kope mohol po nedôraznom bránení loptu doraziť do brány Pambou. Rozruch vznikol aj v 42. minúte, kedy po ďalšej štandardke a zablokovanej strele Ljubičića poslal Aluku síce slabšiu, ale umiestnenú strelu, po ktorú sa Volešák musel poriadne natiahnuť. Vyrovnávajúci gól sme v závere polčasu už nevsietili, a tak sme s veľkým odhodlaním čakali ďalší priebeh stretnutia.

V druhej polovici zápasu sme videli futbal vo vysokom tempe, ale s menším množstvom príležitostí, avšak so šťastnejším koncom pre nás. Už v 50. minúte museli predviesť obaja gólmani výbeh s vyboxovaním lopty, lenže po jej zasiahnutí Volešákom letela okamžite spätná strela Davisa, gólman hostí stihol zaujať svoje miesto. Do hodiny hry sme mali sériu troch štandardiek, kde sa k zakončeniam dostal Pačinda, ale tie neboli presné. V 62. minúte Ljubičić poslal krátku prihrávku na Huka, ktorú zachytil Špalek, posunul Sheidaevovi a ten bol v poslednej chvíli odzbrojený práve Ljubičićom. V 67. minúte sme vyrovnali: po centri Šafranka zahral Kaša rukou v pokutovom území, rozhodca bez váhania odpískal penaltu. Na biely bod si loptu postavil Davis, ktorý ju poslal nechytateľne do pravej šibenice, Volešák navyše kryl druhú stranu - 2:2. Po vyrovnávajúcom góle sa hra upokojila až do 85. minúty, kedy sa ocitol pred Tofiloskim voľný Hlohovský, náš gólman bol pri gólovom zakončení dostatočne pozorný. To už bolo z oboch strán všetko, a tak sme sa s lídrom Fortuna ligy rozišli zmierlivou, ale zaslúženou deľbou bodov.

Po deviatej remíze v ročníku zostávame naďalej na šiestej priečke fortunaligovej tabuľky. Po súboji s lídrom sa však už teraz môžeme tešiť hneď na ďalší mimoriadne atraktívny duel, v ktorom privítame v nedeľu 19. marca o 15:30 v krajskom derby nášho rivala z Trnavy.

Csaba László, DAC: „Myslím si, že sme videli veľmi zaujímavý zápas. Prvých desať minút bolo od nás tak tradične zaspaných, mali sme „spiacu hodinu“. Dostali sme podobný gól ako proti Popradu. Potom sa nám však podarilo dostať späť do zápasu, mojim hráčom dávam veľký kompliment za to, že vyrovnali. Bod je zaslúžený aj keď som chcel viac, remíza je korektný výsledok.“

Adrián Guľa, Žilina: „Videli sme peknú kulisu v dobrom, bojovnom zápase so štyrmi gólmi. Mali sme dobrý vstup do stretnutia, lenže súperovi sme dovolili kontaktný gól. Nechali sme domácich potom celú druhú polovicu bojovať o vyrovnanie. V druhom polčase sa moc nehralo, súper hral na dlhé lopty, no po penalte chlapci zvýšili pohyb, išli za víťazstvom, ale nevyšlo to. Tu nie je jednoduchá pôda, ktorá je spôsobená diváckou kulisou a preto musíme brať bod ako plusový.“