Back to top

Ďalší titul majstra Európy do Dunajskej Stredy

Publikované: 30. jún 2017 - 14:45
Svetovým rekordom získala v poľskom Biała Podlaska titul majsterky Európy členka dunajskostredského Strongman Club DS, Erős Michaela, na GPC Europe Womens v kategórii T2.

„Auto od sponzora, ktorým sme vyrazili na cestu v nedeľu ráno,  sa už pri Žiline pokazilo, po veľkých ťažkostiach sme sa tam dostali v pondelok o pol piatej ráno. Mali sme čas na 2 hodiny spánku, kým sme sa s Michaelou a podpredsedom klubu, Horešom Viktorom, museli pobrať na miesto súťaže.   Napriek tomu, že cesta nebola jednoduchá, som rád, že sme sa nevzdali.” – povedal predseda klubu Strongman Club DS, Márk András.

Michaela na Woman T2 (teen 16 - 17 rokov) – štartovala v kategórii -75 kg. S výnimkou drepu prekonala svoje vlastné predchádzajúce rekordy, každý zdvih vytvárala nový a nový svetový rekord. V drepe dosiahla 130 kg, v benčpres prišla po 70 kg, kým v tom, v čom je najlepšia, v mŕtvom ťahu, 170 kg, čo je významný výsledok aj v kategórii žien (dospelých). Vo všetkých troch disciplínach zvíťazila so svetovým rekordom, čo je celkovo 370 kg, predchádzajúci  rekord navýšila o 67,5 kg.

Takže dunajskostredský šport sa posilnil o viacnásobnú svetovú rekordérku, majsterku Európy, na ktorú vzhľadom na jej mladý vek čaká ešte mnoho príležitostí. Gratulujeme! 

Toto ste už čítali?

Tagy: strongman
Cookies