Back to top

Ďalšia knižná búdka čaká na svojich čitateľov!

Publikované: 27. august 2023 - 10:29
Žitnoostrovská knižnica umiestnila v Dunajskej Strede už druhú knižnú búdku v poradí, tentoraz na Trhovisku, na kraji veľkého detského ihriska. Cieľom je „poslať knižky do ulíc“ a spopularizovať tak čítanie nevšedným spôsobom, tentokrát konkrétne oslovujúc predovšetkým rodičov a deti.
Ďalšia knižná búdka čaká na svojich čitateľov!

Riaditeľka knižnice Helena Laczová na slávnostnom odhalení búdky poďakovala vedúcim spoločnosti Interier Vörbach, Ladislavovi Bachmanovi a Ľudovítovi Vörösovi, za realizáciu knižnej búdky a pani Irén Bajnok za pôvabné doladenie jej výzoru.

"V krajine je už celkom pekný počet takýchto knižných búdok, ale myslím si, že tie naše sú najkrajšie, keďže boli vytvorené s veľkou láskou"

- povedala riaditeľka knižnice. Poďakovala aj mestskej samospráve za, to že im umožnila búdku umiestniť v areáli ihriska, keďže

„...ihrisko je svet detí a z neho predsa nemôžu chýbať knihy. V knižnej búdke si na čítanie niečo nájde rodič aj jeho ratolesť.“

Z knižnej búdky si môžete zobrať ľubovoľnú knižku domov, prípadne do nej vložiť aj vlastné knižky, ktoré vy sami nepotrebujete, ale radi by ste nimi potešili iných nadšených čitateľov. Cieľom je, aby ľudia, malí aj veľkí, čítali.

Na odhalení knižnej búdky sa zúčastnil aj poslanec mestského zastupiteľstva a riaditeľ Žitnoostrovského múzea v Dunajskej Strede Iván Nagy, ktorý v mene mesta vyjadril vďaku za to, že Žitnoostrovská knižnica vytrvalo popularizuje čítanie a podporuje výchovu čitateľov v Dunajskej Strede.

Po príhovoroch mestský poslanec Ladislav Bachman a riaditeľka knižnice Helena Laczová za pomoci samostatnej referentky kultúry, mládeže a športu mestského úradu Edity Tilajčíkovej prestrihli pásku a odovzdali tak do užívania verejnosti nový knižný kútik.

Jeho zvláštnosťou je, že vtáčiu búdku nielen pripomína - jeho vrchná časť skutočne funguje ako kŕmidlo pre vtáčiky.

Finančné krytie knižnej búdky zabezpečilo druhé miesto v súťaži vyhlásenej spoločnosťou Tesco. Prvá dunajskostredská „malá verejná knižnica“ v tvare vláčika sa nachádza v budove železničnej stanice.

Attila Nagy

Toto ste už čítali?

Cookies